Publicat 09 Ian 2019 | Reactualizat 06 Feb 2019 | Expiră 09 Feb 2019

Contabil senior

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoana organizata;
Spirit analitic;
Atentie la detalii;
Cunoasterea programului Saga , constituie un avantaj;
Cunostinte bune utilizare MS Office (Word si Excel);

Descrierea jobului

Cunostinte teoretice si practice privind inregistrarea in evidentele contabile a operatiunilor patrimoniale ale unei entitati, pe baza documentelor justificative, respectiv:
Contabilitatea furnizorilor: facturi de achizitii de bunuri si servicii;
Contabilitatea clientilor;
Contabilitatea trezoreriei: casa , banca, avansuri de trezorerie (inregistrare deconturi de cheltuieli, in lei si valuta);
Reevaluarea creantelor, datoriilor si disponibilitatilor in valuta;
Contabilitatea impozitelor si taxelor: intocmirea ordinelor de plata catre bugetul de stat si bugetul asigurarilor sociale;
Intocmirea si transmiterea online a declaratiilor fiscale, raportari trimestriale, semestriale, anuale;
Inchidere balanta lunara;

Societate de contabilitate si audit financiar,consultanta in domeniul fiscal, membra a Corpului Expertilor Contabili si a Contabililor Autorizati din Romania, sector 2. Societatea face parte din grupul NCH Advisors Romania.

Expirat
Contabil senior  -  Internet Support Services

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles