Publicat 31 Oct 2018 | Reactualizat 14 Nov 2018 | Expiră 30 Nov 2018

Contabil Senior

1 post

Candidatul ideal

Pentru noi ești candidatul ideal dacă:
Esti o persoană care deține cunoștințe solide privind legislația financiar-contabilă (Legea 82/1991, OMFP 1802/2014, OMFP 2634/2015, Legea 227/2015)
Deții cunoştinţe interdisciplinare (cunoştinţe de matematică, cunoştinţe juridice, în special elemente de drept comercial);
Ești o persoană atentă la detalii, responsabilă, corectă și implicată;
Ai cunostințe de limba franceză și/sau engleză (nivel B2)
Iți place să lucrezi în echipă dar obții rezultate bune și când lucrezi individual
Deții cunoștințe avansate de operare PC: MS Office (Word, Excel), programe de contabilitate, baze de date, programe/aplicații de gestiune, etc.;
Ești o persoană perseverentă, organizată, meticuloasă;
Iți place să înveți lucruri noi, ești curios/curioasă, ai inițiativă;
Ești o persoană optimistă și proactivă.

CERINȚE PENTRU EXERCITARE:
1. Pregătire necesară postului:
- Studii superioare finalizate in domeniul economic;
2. Experienţă necesară:
- Minim 5 ani pe un post similar;
3. Cerințe pentru exercitare:
- Inteligenţă generală peste medie;
- Capacitate de analiză, sinteză, decizie;
- Foarte bună capacitate de a opera cu date, cifre;
- Capacitate de relaţionare interumană;
- Uşurinţa în exprimarea ideilor;
- Asumarea responsabilităţilor;
- Rezistenţă la sarcini repetitive.
- Inițiativă, proactivitate.

Descrierea jobului

Contabilul senior are ca responsabilități principale următoarele:

  • Înregistrează cronologic și sistematic documentele contabile în programul de contabilitate;
  • Verifică și reconciliază înregistrările din contabilitate cu evidențele din softurile de gestiune specifice activitaăți companiei;
  • Realizează verificări diverse de înregistrări contabile în vederea reflectării corecte în contabilitate a operațiunilor patrimoniale;
  • Întocmește rapoarte și analize solicitate de management referitoare la active, datorii, contul de rezultat, situația fluxului de numerar și face recomandări bazate pe acestea;
  • Elaborează proceduri și instrucțiuni de lucru necesare propriei activități și în legătura cu relația sa cu alte departamente și monitorizează implementarea lor;
  • Identifică posibilități de automatizare/eficientizare a activității desfășurate și propune soluții de implementare
  • Face parte din Departamentul Financiar-Contabilitate al companiei.

Up Romania isi propune sa ofere clientilor si partenerilor sai servicii integrate care sa le simplifice interactiunile, procesele, deciziile, adoptand o atitudine de intelegere profund umana a nevoilor acestora si sustinand bunele practici de responsabilitate sociala.

Tichetele si cardurile de masa, tichetele cadou, tichetele sociale si cele sociale de gradinita, voucherele si cardurile de vacanta, tichetele de cresa, platforma STIM Online, platforma Up Achizitii sunt doar cateva din varietatea solutiilor cu care venim in sprijinul performantei, al calitatii si al motivarii, al grijei si implicarii pentru a face sa fie mai bine in fiecare zi.

Misiunea noastra este sa aducem valoare prin empatie, printr-o intelegere a nevoilor si o atitudine deschisa fata de parteneri si utilizatori.

Valorile noastre ne ghideaza in toate actiunile. Promovam responsabilitatea, solidaritatea, inovatia, echitatea, antreprenoriatul. Ne dorim alaturi de noi persoane care sa simta si sa actioneze conform acestor valori.

Oferim un mediu organizational care incurajeaza dezvoltarea profesionala si personala, initiativa si care apreciaza implicarea, colaborarea si proactivitatea. In tot ce facem urmarim sa aducem valoare prin simplificare.

Oferim un pachet de beneficii motivant.

Contabil Senior  -  UP ROMANIA (CHEQUE DEJEUNER ROMANIA SRL)