CONTABIL SENIOR - Bucuresti

SCHRACK TECHNIK SRL 1 poziție
Anunț verificat

Descrierea jobului

SCHRACK Technik S.R.L., filiala din România a firmei austriece SCHRACK Technik GmbH, producător şi furnizor de aparataj electric de joasă tensiune, cablare structurată, cabluri şi conductoare, corpuri de iluminat (mai multe detalii despre companie: a se vedea www.schrack.ro):
Angajeaza
CONTABIL SENIOR
In BUCURESTI

Roluri și responsabilități
Suntem în căutarea unui contabil senior, care va face parte din echipa noastră financiară şi care va raporta contabilului şef.

Responsabilitățile specifice vor include:
  • Inregistrari contabile, inclusiv alocarea pe centre de cost corespunzatoare a cheltuielilor inregistrate;
  • Verificarea corectitudinii documentelor primare;
  • Realizarea platilor catre furnizori;
  • Pregatirea situatiilor solicitate in perioada de control ANAF;
  • Asigura suportul solicitat in relatia cu auditorii financiari;
  • Verificarea inregistrarilor contabile, fiselor de cont, balantei lunare si jurnalelor contabile;
  • Analiza balanţei analitice a clienţilor şi furnizorilor, efectuarea de punctaje cu colaboratorii;
  • Calcularea impozitului pe profit, amortizari, provizioane, etc ;
  • Pregătirea declarațiilor lunare obligatorii;
  • Participare activă la închiderile de lună;
  • Suport pentru celelalte departamente privind solicitari financiar-contabile;
  • Alte activităţi specifice postului.

Profilul Candidatului
  • Absolvent(ă) studii superioare economice;
  • Abilitati numerice, capacitate de analiza si de sinteza;
  • Autodisciplina, perseverenta, dorinta de progres;
  • Atenţie la detalii si capacitatea de a rezolva problemele;
  • Abilități foarte bune de operare calculator – pachetul Microsoft Office (Word, Excel);
  • Cunoștințe de operare ale unor sisteme informatice de contabilitate (de tip ERP) reprezintă un avantaj;
  • Bune cunostiințe de limba engleză şi/sau germană;
  • Persoanǎ ordonatǎ, meticuloasǎ, capabilǎ sǎ-şi organizeze eficient propriile activitǎţi;
  • Capabil(ă) sa respecte termene limită;
  • Abilitati de comunicare şi lucru in echipă;
  • Persoană dinamică, pro-activă, serioasǎ, onestă.
Se oferă:
  • posibilitatea de a lucra într-o companie serioasǎ, de prestigiu;
  • posibilitatea de a-şi construi şi consolida cariera;
  • posibilitatea de a face parte dintr-un colectiv tânăr şi ambiţios;
  • tichete de masa;
  • laptop, telefon mobil;
  • asigurare medicala privata;
  • pachet salarial atractiv, în funcţie de rezultate.
Confidențialitate
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate și în deplină confidențialitate. Numai candidații selectați vor fi invitați la un interviu. Cei interesaţi sunt rugaţi să trimită CV şi scrisoarea de intenţie până la data de 14.10.2022 la adresa: RO-061101 Bucureşti, B-dul Iuliu Maniu nr. 453-457, sect 6, tel: 021 317 02 35, Fax: 021 317 02 62, e-mail: bucuresti@schrack.ro.

Publicat 23 Sept. 2022 Reactualizat 8 Oct. 2022 Expiră 8 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.