Contabil sef

BIOBUILDS SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Industria construcțiilor a întâmpinat mari dificultăți în a face față complexității tot mai crescute a proiectelor, iar unul dintre blocaje este domeniul financiar.

Tocmai de asta căutăm un contabil șef.

Pe scurt despre munca ta:

Vei organiza și conduce contabilitatea financiară și cea de gestiune a unei companii din grupul Biobuilds, care are ca obiect de activitate automatizările industriale.

De ce să muncești pentru noi?
  • Pentru că schimbăm lumea!
  • Ai ocazia să devii un pionier al sustenabilității

Descrierea jobului

Decrierea job-ului:
  • Organizarea și conducerea contabilității financiare și a celei de gestiune
  • Îndrumarea și răspunderea pentru desfășurarea în mod eficient a activității financiar-contabile a societății, în conformitate cu dispozițiile legale în vigoare
  • Verificarea cronologică și sistematică a tuturor operațiunilor patrimoniale, reconcilierea diferentelor identificate
  • Executarea și verificarea inchiderilor de luna, întocmirea și depunerea corectă și la timp a declarațiilor
  • Organizarea și reorganizarea diverselor fluxuri si procese din cadrul departamentului contabil, inclusiv a circuitului documentelor justificative
  • Imbunatatirea contabilitatii de gestiune prin centre de cost si profit
  • Urmarirea modificarilor legislative care pot avea influențe economice, financiare, contabile și fiscale asupra companiei
  • Propunerea unor eventuale măsuri de optimizare
  • Gestionarea relației de colaborare cu diverși parteneri
  • Întocmirea rapoartelor solicitate de către Board

Ce oferim:
  • Un pachet salarial atractiv și componente de compensare pe termen scurt, mediu sau lung
  • Contract pe perioadă nedeterminată într-o companie globală în continuă creștere
  • Proiecte provocatoare împreună cu o echipă dinamică
  • Oportunitatea de a munci cu profesioniști în domeniu pentru a accelera piața construcțiilor cu emisii reduse de carbon
  • Programe de donații corporative
  • Grad ridicat de independență în munca ta
  • Program flexibil

Dacă te-ai regăsit în descriere ne-am bucura mult să ne cunoaștem în cadrul unui interviu. Pe lângă avantajele de a face parte dintr-o echipă care are deja tehnologia și determinarea de a schimba modul în care oamenii construiesc astăzi, cu siguranță vom găsi o soluție de remunerare care să ne pună pe pe aceeași pagină.

La Biobuilds muncim pentru o lume în care tot mai mulți oameni își permit case sustenabile, sănătoase și de o calitate ireproșabilă. Oferim clienților noștri un produs care concentrează în el funcționalitate, estetică și eficiență energetică. Iar pe lângă asta, vrem să fim siguri că îl livrăm la timp, conform bugetului stabilit inițial și în conformitate cu obiectivele noastre strategice.
Credem că industria noastră are un rol esențial în lupta cu schimbările climatice și ne angajăm să devenim campioni ai schimbării în ce privește protecția mediului prin construcțiile sustenabile.

Cele mai importante obiective organizaționale:

  • Mai puține pierderi
  • Muncă automatizată
  • Eficiență și calitate a muncii îmbunătățite constant
Publicat 6 Iun. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.