Contabil Sef

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Studii superioare în domeniul economic;

Titlul de expert contabil – constituie avantaj;

Cunoștințe solide de contabilitate, financiare, bugetare, de raportare complexă;

Cunostinte excelente de Microsoft Office;

Descrierea jobului

Asigură organizarea și gestionarea în mod eficient a patrimoniului societății;

Coordonarea departamentului contabil al societătii;

Asigurarea implementării procedurilor de lucru, prin delegarea responsabilităților specifice departamentului;

Oferă consultanță în management financiar – contabil – controlling pentru bordul director al companiei

Efectuarea de înregistrări contabile când este cazul și răspunde de claritatea si corectitudinea înregistrărilor;

Participarea la auditurile efectuate în cadrul activităților pe care le coordonează și asigurarea îndeplinirii acțiunilor corective emise de auditori;

Verifică și semnează jurnalele de vânzări/cumpărări în vederea depunerii decontului de TVA;

Verifică și semnează pentru întocmirea declarațiilor fiscale, a balantei și a bilantului contabil, a diverselor situații financiare semestriale/anuale și se asigură de depunerea lor în termenul și temeiul legilor în vigoare;

Sam Mills se mândreşte inca din 1994,cu o echipă tânără şi dinamică, care a ajuns in prezent la peste 200 de angajaţi.
Prin ambiţie şi perseverenţă Sam Mills a reuşit să dezvolte o gamă largă de produse fără gluten care se distribuie în peste 50 de ţări din întreaga lume. Misiunea companiei este aceea de a inova mereu prin produsele din domeniul morăritului şi pastelor făinoase.
Cheia succesului pe termen lung este garantată de calitatea şi seriozitatea ce stau la baza companiei, dar şi de relaţiile solide şi oneste cu clienţii şi partenerii noştri.
Publicat 11 mai 2022 Expiră 10 iun. 2022