Contabil Sef

Lidea Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare de specialitate;
Minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara;
Cunostinte operare Excel: nivel avansat;
Cunostinte operare sisteme SAP – constituie avantaj
Cunostinte avansate de lb. engleza
Abilitatea de a interpreta pe o scara larga principii, teorii, concepte de finante si contabilitate
Excelente abilitati de organizare si analiza, simt al preciziei, atentie la detaii;
Capacitate de a lua decizii eficiente si de asumare a acestora;
Proactiv si inovator in abordarea si recomandarea de solutii, orientat catre operatiunile companiei;
Excelente abilitati de comunicare, prezentare, negociere ;
Disponibilitate imediata constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Inchidere balanta, lunara
Pregatire raportari contabile catre BNR, INS etc
Raportare si analiza P&L
Elaborarea de proceduri si politici financiar-contabile
Verificarea inregistrarilor si raportarilor contabile si fiscale la cerintele legale
Valorificarea rezultatelor inventarierii patrimoniului (toate conturile contabile ce se preteaza inventarului anual sau periodic) in evidentele contabile
Verificarea si/sau intocmirea situatiilor financiare semestriale si anuale
Pregatire declaratii fiscale (TVA, impozit pe profit etc)
Reconcilierea tranzactiilor si soldurilor cu entitatile din grup
Pregatire lunara a raportarilor de management
Asistenta la activitatea de audit intern si financiar
Asistenta la activitatea de control fiscal
Raportari periodice si ad-hoc pentru management
Planificarea, organizarea și coordonarea activităților, proceselor și a membrilor echipe

Lidea este una dintre companiile europene de top, producatoare de seminte multi-specie pentru piata internationala. Lidea creaza si ofera solutii personalizate si durabile, care ofera valoare adaugata pe tot parcursul anului, pentru intreg ecosistemul de agribusiness.

Publicat 28 apr. 2022 Reactualizat 26 mai 2022 Expiră 28 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos