Contabil Sef

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 500 - 1000 EUR
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii universitare economice de finante contabilitate;
Minim 1 an experienta in domeniul contabil, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar - contabile;
Cunostinte solide de legislatie fiscala;
Cunostinte solide de legislatie privind domeniul financiar-contabil Abilitati avansate de operare MS Office: Excel si Word;
Experienta de lucru in echipa, abilitati de comunicare si interpersonale;
Bune abiilitati de organizare, analiza, atentie la detalii;
Integritate, asumarea responsabilitatii muncii, capacitate de lucru in echipa, implicare, proactivitate;
Capacitatea de prioritizare si respectare a termenelor limita contabil;

Descrierea jobului

Efectuarea inregistrarilor contabile in conformitate cu legislatia in vigoare;
Elaborarea si controlul aplicarii regulilor si procedurilor administrative;
Gestionarea relatiilor cu institutiile statului, banci, furnizori, clienti, etc din punctul de vedere financiar-contabil;
Este responsabil de pregatirea declaratiilor lunare/trimestriale/anuale catre institutiile statului (TVA, Impozit pe profit etc.), inclusiv situatiile financiare;
Efectuarea de situatii si rapoarte catre managementul companiei;
Inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a tuturor datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de intrare de marfa, facturi de cheltuieli, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum etc.;
Colectarea si inregistrarea in contabilitate a chitantelor, dispozitiilor de plata sau incasare, deconturilor si documentelor aferente platilor efectuate de firma, completarea si inchiderea zilnica a registrului de casa;
Întocmeste si verifica balanta de verificare lunara;
Atributiuni HR : întocmirea contractelor de munca, verificarea, si urmarirea dosarelor de personal (fisa de post, medicina muncii,alte documente legate de personal);
Tinerea la zi a evidentelor pe furnizori si urmarirea efectuarii platilor la scadenta;
Colaborarea stransa cu celalalte departamente ale societatii;
Respecta prevederile legale in domeniu;
Cunoasterea si contributia la realizarea politicilor si obiectivelor organizatiei;

Suntem una dintre cele mai mari compani de anvelope din tara, intr-o dezvoltare continua si progresiva, cu proiecte de viitor.
Publicat 23 iun. 2021 Expiră 23 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos