Publicat 09 Feb 2021 | Reactualizat 11 Mar 2021 | Expiră 12 Mar 2021

Contabil sef

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare economice
- minim 5 ani experienta in domeniul contabil, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar - contabile
- cunostinte de legislatie financiar-contabila, salarizare si personal
- experienta in coodonarea unui departament financiar - contabil
- cunostinte de limba engleza nivel mediu sau avansat
- abilitati avansate de operare MS Office: Excel si Word
- cunoasterea programului de contabilitate Winmentor, Revisal

Descrierea jobului

- organizeaza si supervizeaza operatiunile zilnice de contabilitate si trezorerie;
- coordoneaza inchiderile de luna si de an in contabilitate cu respectarea termenelor legale;
- face propuneri de imbunatatire a procedurilor si politicilor interne contabile, propune noi proceduri care au ca scop eficientizarea activitatii;
- asigurarea acuratetii si conformitatii balantei lunare si inchiderea acesteia in termenul de comun agreat cu managementul superior;
- intocmirea situatiilor financiare anuale si a raportarilor semestriale si depunerea acestora in termenul legal;
- verificarea corectitudinii înregistrărilor efectuate;
- verificarea corelațiilor dintre conturi și între datele contabile și gestiuni;
- realizarea consolidarii bugetului anual;
- urmarirea si analiza indicatorilor financiari;
- realizarea rapoartelor solicitate de management;

Beneficii:
- salariu motivant
- transport decontat
- lucru in mediu tanar si dinamic

We are a steel structure producer that runs high quality custom projects for clients. The main areas of activities include steel structures production, steel design and logistics. Norway, Finland and Sweden are the main export markets where we are delivering our products.

Norstal produces a broad range of steel structures for: residential and office buildings, shopping centres, industrial buildings, sport halls, hangars, fish farms and many others.

Expirat
Contabil sef  -  S.C. Norstal steel structures S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles