de ani Fără Frică...

Publicat 21 Nov 2019 | Reactualizat 05 Dec 2019 | Expiră 21 Dec 2019

CONTABIL SEF

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 5 ani experiență în Financiar / Contabilitate

Candidatul ideal

Experiență minim 3 ani intr-o poziție de management financiar-contabil, supervizare contabilă si/sau coordonare departament financiar contabil
Studii superioare economice, CECCAR, ACCA sau alte certificari profesionale relevante constituie un avantaj
Cunostinte aprofundate de legislație financiar- contabila
Experienta relevanta in analiza financiara
Cunostinte avansate PC – Windows, Word, Excel, programe de contabilitate
Cunostinte medii de limba engleza
Foarte buna organizare, atentie la detalii, seriozitate si corectitudine
Permis de conducere cat.B

Descrierea jobului

Organizeaza si coordoneaza activitatea departamentului financiar
Asigura respectarea legislatiei fiscale si contabile la nivel de companie
Asigura gestionarea activelor societatii si a documentelor contabile
Elaboreaza analize economico-financiare privind situatia companiei in ce priveste utilizarea mijioacelor circulante, analiza stocurilor, structura cheltuielilor, analiza profitului, situatia financiara, situatia costurilor etc.,
Supervizeaza activitatatea persoanelor din cadrul departamentului contabil
Inventariaza si gestioneaza patrimoniul companiei in conformitate cu nevoile interne si externe ale companiei
Gestioneaza relatia cu bancile
Respecta termenele limita pentru depunerea raportarilor catre bugetul de stat
Organizeaza contabilitatea societatii in conformitate cu dispozitiile legale si asigura efectuarea la timp a inregistrarilor contabile
Coordoneaza procesul de auditare a situatiilor financiare anuale
Asigura intocmirea la timp si in conformitate cu dispozitiile legale a balantelor de verificare, bilanturilor semestriale si anuale, precum si a situatiilor privind principalii indicatori economico-financiari
Intocmeste bugete, P&L, realizeaza analize de business
Reprezinta compania in relatiile cu clientii, furnizorii/ subcontractantii si tertii, pentru probleme legate de activitatile economico – financiare; asigura aplicarea corecta a prevederilor actelor normative in vigoare aferente domeniilor financiar si contabilitate
Reprezinta compania in relatia cu organele de control si asigura elaborarea situatiilor solicitate de catre acestea

KC AGRO MANAGEMENT este parte a unui grup de companii cu capital privat strain, se ocupa cu producerea si comercializarea cerealelor, desfasurandu-si activitatea in judetul Buzau.

CONTABIL SEF  -  Kc Agro Management

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles