Publicat 30 Iul 2019 | Reactualizat 01 Aug 2019 | Expiră 30 Aug 2019

Contabil sef

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare, profil finante-contabilitate, cu examen de licenta
Experienta:
- 5 ani in specialitate

Cunostinte solide de contabilitate si management
Cunoasterea legislatiei in domeniu financiar-contabil
Proceduri de gestiune
Utilizare programe de contabilitate
Foarte bune cunostinte de operare PC (pachetul Microsoft Office)
Gandire analitica si sintetica, inteligenta de nivel superior
Abilitatea de a lucra cu oamenii si de a delega sarcini subordonatilor
Dinamic, proactiv, cu initiativa, capabil sa gaseasca solutii
Abilitati de leadership
Aptitudini de comunicare orală și scrisă
Aptitudini de previziune, organizare, decizie, coordonare, control
Atitudine pozitiva si proactiva
Membru CECCAR (un plus)
Permis categoria B

Descrierea jobului

1. Asigură respectarea Legii Contabilităţii la nivel de firmă
- Asigură întocmirea documentelor justificative privind operaţiile contabile
- Urmăreşte înregistrarea cronologică şi sistematică în contabilitate a tuturor operaţiilor patrimoniale
- Exercită controlul preventiv privind legalitatea operaţiunilor
- Asigură controlul înregistrărilor contabile, procedeele de prelucrare a datelor şi exactitatea acestora
- Organizează păstrarea documentelor justificative, a registrelor şi bilanţurilor contabile

- Intocmire si depunere declarații fiscale lunare (e.g. TVA D300, D390, D394...)
- Verificarea salariilor - pregătirea notei contabile; declarația salarială fiscală lunară
- Impozit pe calculul profitului - trimestrial și anual
2. Elaborează şi implementează sistemul general de evidenţă contabilă
- Stabileşte planul de conturi şi asigură implementarea acestuia
- Stabileşte monografia contabilă privind înregistrarea operaţiunilor patrimoniale
- Stabileşte proceduri de lucru specifice care să asigure evidenţa contabilă
- Stabileşte principiile de organizare a sistemului informaţional contabil
3. Raportează rezultatele economice ale firmei
- Asigură întocmirea registrelor contabile în conformitate cu legislaţia în vigoare
- Asigură întocmirea raportărilor: destinate Administraţiei Financiare şi de control, bancare, statistice
- Asigură întocmirea bilanţului contabil
- Prezintă conducerii rapoarte conţinând rezultate financiar-contabile
4. Organizează şi coordonează activitatea echipei din subordine:
- Stabileste sarcinile contabililor din subordine
- Evalueaza periodic activitatea salariatilor din subordine
- Propune recompensarea/sanctionarea personalului din subordine cf. normativelor interne
- Aproba palnificarea concediilor de odihna pentru angajatii din subordine
- Negociaza si conciliaza situatiile conflictuale aparute in relatiile interpersonale.

Beneficii:
Posibilitatea de afirmare si dezvoltare a unui plan de cariera
Pariciparea la traininguri de profil
Salariu fix corespunzator cu experienta 4.000 - 4.500 RON
Bonusuri de performanta
Premii

Suntem o companie care ofera o dinamica activa sustinuta atat de angajati cat si de planul de dezvoltare continua.
Ne-am dezvoltat mult in ultima vreme si dorim sa continuam intr-un ritm si mai sustinut :), de aceea cautam persoane potrivite pentru un Contabil pasionat caruia sa ii placa sa fie mereu antrenat.
Oferim clientilor nostri o experienta complexa si de calitate care ne recomanda si astfel contribuie activ la dezvoltarea noastra

Expirat
Contabil sef  -  MD WAY TO SUCCESS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles