Publicat 20 Feb 2019 | Reactualizat 20 Mar 2019 | Expiră 23 Mar 2019

Contabil Sef

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Descrierea jobului

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru clientul sau, companie producatore de piese in serii mici si unicate, Contabil Sef.

Cerinte:

  • studii superioare economice, de preferat specializarea contabilitate;
  • minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara;
  • limba engleza scris si conversational nivel mediu/avansat;
  • cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
  • operare ERP Charisma constituie un avantaj;
  • gandire logica, capacitate de organizare, analiza si sinteza date;
  • cunostinte temeinice de operare calculator: pachetul Microsoft Office, in special Microsoft Excel;
  • atentie la detalii;
  • responsabil, orientat spre rezultat;
  • corectitudine, seriozitate;
  • abilitati de negociere;
  • rezistenta la stress;
  • team-player;
  • bun comunicator

Responsabilitati:

  • Organizeaza, indruma si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
  • Intocmeste situatia fluxurilor de numerar;
  • Corespondenta cu clientii legat de incasari facturi;
  • Organizeaza platile catre colaboratori/salarii;
  • Verifica inchiderea conturilor; intocmeste si verifica Balanta de verificare si Bilantul societarii la termenele stabilite de legislatia in vigoare;
  • Verifica si semneaza jurnalele de TVA si decontul de TVA;
  • Intocmeste, verifica si semneaza statele de salarii si depune declaratiile aferente acestora;
  • Intocmenste adeverinte de salariu;
  • Verifica pontajul intocmit de celelalte departamente;
  • Verifica si semneaza stabilirea impozitelor - impozitul pe profit, pe dividende, a taxelor locale si a declaratiilor aferente;
  • Intocmeste documentatia necesara pentru obtinerea de credite bancare;
  • Intocmeste rapoarte/situatii financiare catre managerul general;
  • Mentine relatiile cu institutiile bancare cu care societatea colaboreaza, precum si cu institutiile statului;
  • Verifica si semneaza situatiile trimestriale, semestriale si anuale;
  • Verifica si supervizeaza activitatea angajatiilor din subordinea sa; evalueaza personalul din subordine;
  • Participa la recrutarea/selectia personalului din subordine;
  • Instruieste personalul din subordine;
  • Reprezinta societatea in cazul controalelor financiare;
  • Inlocuieste repsonsabilul de resurse umane in urmatoarele activitati:
- intocmire contracte munca;
- inregistrare contracte munca in Revisal;
- intocmire fise post si alte documente legate de angajare;
- emite adeverinte resurse umane.

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.

Ai aplicat
Expirat
Contabil Sef  -  Adecco Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles