Publicat 31 Ian 2019 | Reactualizat 02 Mar 2019 | Expiră 03 Mar 2019

Contabil Sef

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Vechime pe un post similar de minim 3 ani
• Foarte bune cunostinte de legislatie contabila si fiscala
• Expert contabil – autorizat CECCAR
• Experienta in utilizarea sistemului informatic Charisma - de preferat

Descrierea jobului

• Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare
• Raspunde de consemnarea corecta si la timp, in scris, in momentul efectuarii ei, in documente justificative a oricarei operatii care afecteaza patrimoniul societatii si de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative in conformitate cu prevederile legale in vigoare
• Raspunde pentru corecta stabilire a documentelor justificative ce trebuie intocmite si de circuitul lor in cadrul societatii
• Organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii
• Asigura un sistem corespunzator de urmarire si evidenta a formularelor utilizate in activitatea finaciar-contabila
• Asigura si raspunde indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si similare in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare
• Asigura si raspunde de elaborarea si depunerea raportarilor financiare si fiscale ale societatii la termenele stabilite de legislatia in vigoare
• Participa proactiv la intocmirea rapoartelor lunare catre management

Prin aplicarea CV-ului dumneavoastra la acest job, sunteti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfasurarea procesului de recrutare.
Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, data fiind stabilita de comun acord cu acestia.
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Expirat
Contabil Sef  -  COMPANIA ROMPREST SERVICE

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles