Contabil Sef - perioada determinata 2 ani

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

CERINTE PROFIL PROFESIONAL:
- studii economice superioare;
- experienta de minim 1 an in calitate de Contabil Sef sau Contabil Sef Adjunct;
- experienta de minim 3 ani in contabilitate completa;
- abilitati manageriale si de coordonare a angajatilor din subordine;
- cunostinte bune privind legislatia în domeniu;
- cunostinte solide de operare PC;
- abilitati de organizare si planificare a timpului/sarcinilor;
- cunostinte de limba engleza la nivel mediu- constituie un avantaj;
- experienta in domeniul financiar – bancar - constituie un avantaj.

CERINTE PROFIL PERSONAL:
- persoana dinamica, orientata spre solutii si rezultate;
- responsabilitate, atentie la detalii si acuratete;
- adaptare si rezistenta in conditii de stres;
- abilitate de lucru independent si in echipa.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
- gestionarea activitatilor financiar – contabile;
- organizarea, gestionarea documentelor si situatiilor contabile;
- intocmirea de rapoarte contabile si declaratii fiscale;
- responsabil de dezvoltarea procedurilor interne ale departamentului financiar- contabil si a politicilor contabile;
- alte responsabilitati specifice postului.

OFERTA:
- pachet salarial motivant;
- mediu de lucru dinamic;
- perfectionarea profesionala.

Business Microcredit IFN SA este infiintata in anul 2018 si face parte din grupul american de investitii New Century Holdings, unul dintre cei mai importanti investitori straini din Romania, cu investitii de peste 3 miliarde de dolari in Europa Centrala si de Est din care peste 300 milioane de dolari au fost investiti in Romania.

Business Microcredit IFN SA este o institutie financiara nebancara avand ca activitate principala, microcreditarea, fiind conceputa si practicata, in conformitate cu standardele si bunele practici ale industriei globale de microfinantare promovate de catre organizatiile internationale.

Misiunea Business Microcredit IFN SA este aceea de a promova si de a oferi servicii de finantare competitive si de a raspunde astfel asteptarilor clientilor prin calitate si profesionalism.

Publicat 2 iul. 2021 Expiră 1 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos