CONTABIL PRIMAR

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- experienta in contabilitate primara sau domeniu economic de minim 5 ani
- cunostinte privind documentele financiar-contabile primare si reglementarile in domeniu
- bune abilitati de utilizare Microsoft Office
- abilitati organizatorice, de lucru in echipa, rezistenta la stres
- capacitate de analiza si sinteza
- abilitati de prezentare, comunicare, coordonare
- meticulozitate si acuratete in operatiuni
- spirit analitic, tenacitate, orientare pe rezultat

Descrierea jobului

- organizeaza circuitul documentelor si inregistreaza in mod cronologic in evidenta contabila
- inregistreaza incasarile si platile conform extrasului de cont si a registrului de casa
- tine evidenta registrului de casa
- inregistreaza facturi de furnizori interni/clienti/achizitii intracomunitare
- inregistreaza deconturile interne si externe
- preia deconturile si documentele justificative pentru avansurile spre decontare, verifica intocmirea acestora conform reglementarilor legale in vigoare
- urmareste lunar primirea foilor de parcurs si le verifica
- intocmeste lunar toate cererile de concediu si le pregateste pentru contabilitate
- intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile catre conducere
- emite/plateste facturi
- claseaza si pastreaza toate actele justificative de cheltuieli, documentele contabile, fisele, balantele de verificare si raspunde arhiva financiar-contabila
- anual intocmeste extrasele de cont pentru clienti si furnizori cu ajutorul depozitelor
- intocmeste adeverintele de sanatate
- tine legatura cu firma de contabilitate pentru angajari si demisii
- reprezinta societatea in relatia cu trezoreria Statului

Echipa de la “STRUCTURAL EURO FOND & TRAINING” va propune un invatamant prin proiecte, prin descoperire. Cursurile noastre sunt individualizate, suple si recunoscute de Ministerul Invatamantului si de Ministerul Muncii. suntem scoala care vine la voi, caci existam in mai toate orasele din judetele tarii! Fata de invatamintul clasic romanesc, cu foarte multa teorie, noi venim cu alte alternative: va propunem sa invatati practic si sa stiti sa aplicati ceea ce ati deprins alaturi de trainerii nostri.

Publicat 4 mai 2022 Reactualizat 5 mai 2022 Expiră 4 iun. 2022