Contabil (perioadă determinată)

Oraș de lucru
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Dacă ai terminat facultatea profil economic, ai măcar un an de experiență în contabilitate și îți dorești ca munca ta să însemne mai mult decât cifre, la Carpathia ai ocazia să contribui la misiunea noastră de a proteja natura pentru generațiile viitoare.

*Perioada de angajare determinată: până în iulie 2023 (înlocuim o colegă în concediu maternitate)

Descrierea jobului

Responsabilități / Ce vei avea de făcut:
● Să întocmești documentele de contabilitate primară și să asiguri înserierea lor corectă;
● Să înregistrezi cronologic și sistematic documentele financiar-contabile primare;
● Să verifici documentele primare specifice fluxului de decontare cu colegii angajați sau terții, asigurând sprijinul necesar pentru buna lor întocmire;
● Să participi la lucrările de închidere lunară;
● Să contribui la pregătirea documentelor solicitate de auditori
● Să participi la operațiunea anuală de inventariere;
● Să asiguri o parte din sarcinile administrative din departament

Cerințe /Ce ne-ar plăcea să știi și să fii:
● Să fii absolvent(a) unei facultăți cu profil economic si cunoștințe teoretice de contabilitate și economie
● Să ai măcar 1 an experiență pe un post similar
● Să ai bune cunoștințe de operare PC (Excel, Word, Outlook); dacă ai lucrat cu Socrate Cloud, ești deja cu un pas înaintea celorlalți!
● Să ai atenție la detalii, să poți lucra cu termene limită clare;
● Să fii organizat(ă) și să îți placă contabilitatea, lucrul cu cifrele
● Să comunici bine cu colegii și să vrei să te dezvolți profesional

Ce oferim:
● salarizare conform cerințelor postului și rezultatelor muncii;
● un mediu de lucru profesional, cu posibilități de dezvoltare, într-o echipă puternică;

Carpathia Agro Finance SRL (CAF) a fost înființată în 2014 și este deținută de Fundația Conservation Carpathia (FCC).

În prezent, CAF are un departament financiar, care administrează toate aspectele financiare ale entităților grupului CARPATHIA, administrează Ferma de Biodiversitate Cobor și implementează programul de ecoturism al proiectului Carpathia.

Rolul CAF este de a realiza activități comerciale în cadrul proiectului CARPATHIA în ansamblu printr-o entitate separată pentru a evita orice potențial prejudiciu proprietății terenurilor de conservare.

Publicat 23 nov. 2021 Expiră 18 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos