Publicat 23 Ian 2016 | Reactualizat 20 Feb 2016 | Expiră 24 Feb 2016

Contabil junior

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal:
- absolvent (de preferat Facultatea de contabilitate);
- bune cunostinţe operare PC (Word, Excel, Outlook Express);
- capacitate de lucru in echipa;
- capacitate de comunicare şi relaţionare foarte bune;
- abilităţi de lucru cu termene limită;
- capacitate de organizare si disciplina a muncii;
- atentie distributiva;
- tinută ingrijită, prezenţă agreabilă, diplomaţie;
- disponibilitate pentru studiu si pentru crearea unei cariere in domeniul contabilitatii.
- reprezinta avantaj cunoşterea limbii engleză (scris şi vorbit)

Descrierea jobului

Sarcinile job-ului sunt urmatoarele:
1. Asigură evidenţa contabilă a stocurilor, a relaţiilor cu terţii, a trezoreriei şi evidenţa veniturilor şi cheltuielilor
Contabilizează facturile emise pentru clienţii interni
Înregistrează încasările şi plăţile în lei conform extrasului de cont
Operează încasările şi plăţile în numerar conform registrului de casă
Operează avansurile din trezorerie conform deconturilor
Înregistrează facturi de prestaţii furnizori interni
Înregistrează intrări de marfă în baza documentelor primite de la magazie (facturi interne, facturi externe, DVI şi NIR).
2. Completarea registrelor obligatorii conform legislatiei in vigoare
3. Deplasare la institutiile publice si clientii societatii
4. Arhivarea documentelor primare.

Firma STRATEGIC CONTE EXPERT SRL este o firma de contabilitate, expertiza, salarizare si administrare personal. Firma noastra ofera servicii de contabilitate, consultanta fiscala, financiara si de afaceri, servicii juridice precum si alte servicii.
Firma este infiintata in anul 2004 si este membra a Corpului Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati- Filiala Bucuresti.
Se ofera oportunitatea de a lucra, dezvolta si promova intr-o echipa de profesionisti, echipa tanara si dedicata cu experienta in definitivarea lucrarilor, in dezvoltarea proiectelor .

Expirat
Contabil junior  -  STRATEGIC CONT EXPERT SRL