Publicat 02 Iul 2015 | Expiră 03 Aug 2015

Contabil Junior

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

-Absolvent cu studii superioare, fluent scris si vorbit lb.engleza
-Experienta minim 1 an in Financiar-Contabilitate
- Cunostinte de Contabilitate aplicata societatilor financiare (IFN).
- Microsoft Office-avansat, si experienta de lucru intr-un sistem informatic integrat ERP (de preferat Charisma, modul Credite si Contabilitate)
- Persoana bine organizata, adepta a muncii in echipa, cu abilitati de comunicare.
- Gandire analitica, atentie la detalii si atitudine orientata spre identificarea de solutii optime si eficiente.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Realizeaza operatiuni financiar – contabile privind reconcilierea extraselor de cont de la bancile corespondente (alocare incasari, restituiri)
- Reconcilierea conturilor interne de diversi debitori/creditori.
- Inregistrari in evidenta financiar-contabila a companiei a cheltuielilor proprii, plati catre furnizori, alocari si urmarire bugete, verificarea/inregistrarea deconturilor de deplasare.
- Intocmire rapoarte specidfice.

Descrierea companiei

Tbi Credit IFN SA
Prezentă în România din 2003, TBI Credit face parte din grupul financiar olandez TBIF Financial Services BV, unul dintre principalii operatori ai pieţei financiare din Europa Centrală şi de Est.Prezent pe termen lung în România, grupul TBIF Financial Services BV oferă servicii financiare integrate clienţilor săi – prin TBI Bank, TBI Leasing si TBI Credit – fiind unul dintre cele mai dinamice grupuri financiare din regiune. Satisfacţia clientului si dezvoltarea permanentă a portofoliului unic de produse şi servicii sunt principalele valori de business ale grupului.Cum inovaţia nu stă pe loc, mai ales în mediul economic, TBI Credit caută persoane care să ne provoace prin pasiunea, ingeniozitatea şi ideile lor.Dacă doriţi să vă alăturaţi echipei noastre, ne anunţăm entuziasmaţi în a vă cunoaşte. Pentru detaliile unei cariere în cadrul TBI Credit va rugam sa consultati adresa: www.tbicredit.ro.

Expirat
Contabil Junior  -  TBI Credit IFN SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles