Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

Contabil junior

Finestore Distribution S.R.L.
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Societatea noastra este in cautarea unei colege/unui coleg:
  • Minim studii economice medii;
  • Experienta minimum 3 ani;
  • Experienta in utilizarea unui program de contabilitate precum si capacitatea de familiarizare rapida cu diverse softuri in cadrul companiei;
  • Cunostinte de Operare PC; MS Office;
  • Atitudine pro-activa, abilitati de comunicare si organizare;
  • Seriozitate, stabilitate si maturitate profesionala;
  • Abilitatea de a gestiona sarcini multiple cu termene fixe, abilitatea de a prioritiza activitatile pentru a respecta deadline-urile asumate;
  • Cunostinte de limba engleza constituie un avantaj (scris si vorbit- nivel mediu ).

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Emite facturi catre clientii companiei folosind softurile si sistemele interne;
  • Gestioneaza/actualizeaza comenzile clientilor folosind softurile si sistemele interne;
  • Inregistreaza deconturile in softul de contabilitate si tine evidenta soldurilor;
  • Asigura preluarea din sistemele de plati/incasari in softul de contabilitate a sumelor incasate si efectueaza actualizarea soldurilor clientilor;
  • Centralizeaza informatiile si arhiveaza situatiile cu privire la parcul auto;
  • Lunar, arhiveza documentele din compartimentul financiar contabil pentru a fi predate spre verificare.

După angajare, vei beneficia de training, având acces la absolut toate informațiile necesare pentru ca tu să îți poți desfășura activitatea cu succes. Totul se învață, e nevoie doar de omul potrivit, dornic de perfecționare. Vei avea echipa alături să te ghideze.

Beneficii:

Salariu motivant
Tichete de masa
Oportunitati de dezvoltare profesionala
Evenimente cu echipa
Program de lucru luni-vineri de la 08:00-17:00, cu 1 ora pauză de masa
O cariera pe termen lung intr-o companie importantă și dinamică

Activitatea se desfășoară la sediul din : Bucuresti, sector 1 , str Biharia. nr.26

FineStore.ro este afacerea de succes a unei echipe pline de entuziasm, care, prin natura firii lor ambițioase și perfecționiste și-au dorit să satisfacă o piață în continuă dinamică, însetată de un serviciu simplu, confortabil, accesibil și mai ales de calitate. Încă de la prima sticlă vândută, echipa FineStore.ro nu a încetat să vină în întâmpinarea cererilor diversificate de pe piață, încercând constant să își completeze gama de produse și să perfecționeze experiența finală a clientului. S-au extins într-un ritm constant şi rapid în mare parte datorită recomandărilor făcute de către clienții mulțumiți de excelența produsului , de prețul corect și mai ales de seriozitatea serviciului prestat.

Publicat 17 Iun. 2024 Reactualizat 15 Iul. 2024 Expiră 17 Iul. 2024