Contabil - junior

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Căutăm un contabil junior care dorește să-și dezvolte cunoștințele în contabilitate. De la viitorul nostru coleg ne așteptăm la seriozitate, motivație pentru a învăța și capacitatea de a se plia pe valorile de bază ale grupului EVFIAM: dinamism, inițiativă și spirit de echipă.

Sunt necesare următoarele competențe:
  • Absolvent universitar (contabilitate, studii economice sau relevante);
  • Bune abilități în engleză, oral și scris;
  • Abilități analitice și logice;
  • Atenție la detalii;
  • Orice experiență anterioară în contabilitate este un plus;
  • Bune abilități de calculator;
  • Următoarele caracteristici personale sunt de preferat;
  • Motivația și disponibilitatea în procesul de învățare;
  • Capacitatea de a respecta termenele limită;
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic;
  • Cunoașterea programului de contabilitate Smartbill Conta, Saga C. și Saga PS.

Descrierea jobului

Descrierea postului
  • Prelucrarea si înregistrarea tuturor documentelor contabile ( deconturi, ordine de deplasare, facturi de ieșire, facturi de intrare) in conformitate cu prevederile legislative in vigoare si a normelor de aplicare a acesteia;
  • Organizează si asigura efectuarea corecta si la timp a înregistrărilor contabile, cronologic si sistematic pe baza documentelor justificative primite;
  • Efectuează înregistrările contabile, delimitând corect cheltuielile deductibile si cele nedeductibile;
  • Verifica componenta si soldurile conturilor;
  • Participa la întocmirea declarațiilor lunare, trimestriale, anuale;

Beneficii:
  • Asigurare medicală privată;
  • Tichete de masă;
  • Bonus de vechime și numărul de zile libere în funcție de vechimea în cadrul companiei;

Dacă acesta este locul în care dorești să-ți dezvolți cariera, unde să-ți pui în valoare abilitățile, te invităm să trimiți CV-ul tău la adresa: office@evfiam.com.

EVFIAM este o societate cu capital romanesc ce ofera o gama larga de servicii integrate, avand misiunea de a sustine si a dezvolta bussines-urile, raspunzand la nevoile acestora din domeniul financiar, fiscal, juridic, resurse umane, management.
Publicat 20 apr. 2022 Reactualizat 18 mai 2022 Expiră 20 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos