Contabil Junior

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare Economice absolvite sau in curs de absolvire;
  • Cunoştinţe de operare PC: MS Office (Word, Excel);
  • Cunoasterea programului MENTOR sau SAGA constituie un avantaj;
  • Cunoștințe limba engleză ;
  • Capacitate de a lucra in echipa, precum si o atitudine pozitiva;
  • Dorinta si capacitatea de a invata rapid informatii noi, rezistenta la stres, fire practica si seriozitate;

Descrierea jobului

Responsabilitatile functiei sunt urmatoarele:
  • Introducere date in program de contabilitate (facturi furnizori, clienti, casa);
  • Intocmire registru casa;
  • Evidenta stocuri si fise de magazie;
  • Completare si verificare jurnale vanzari si cumparari;
  • Arhivare documente.

Pentru majoritatea activitatilor specificate se va face training la locul de munca. Oportunitate pentru studenti sau proaspetii absolventi de a se specializa in domeniu.

Firma de servicii profesionale autorizata CECCAR. De mai bine de 10 ani, oferim clientiilor nostri solutii optime in domeniile financiar-contabil si administrarea personalului.

Prestam servicii de contabilitate pentru firme din Romania, Franta, Polonia, Spania si SUA.

Industriile in care am acumulat experienta cuprind:

IT Telecomunicatii Media Constructii Servicii profesionale Productie

Publicat 21 ian. 2022 Expiră 20 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos