CONTABIL JUNIOR

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 2700 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare în domeniul financiar-contabil finalizate (Constituie avantaj);
- Abilităţi foarte bune de organizare, planificare şi atenţie la detalii;
- Experienta de lucru in WIZZ COUNT ERP / SAGA; (Constituie Avantaj);
- Conostinte foarte bune de Excel/Word.
- Bune abilitati de comunicare, atitudine pozitiva si initiativa;
- Capacitate de asimilare rapida si respectarea termenelor limita;

Descrierea jobului

Birourile se afla in zona Popesti Leordeni/ Glina - Jud. Ilfov (Capat linie RATB 440 de la Piata Sudului)

Responsabilitati:

- Inregistrare documente pe conturi în softul de contabilitate (WIZZ COUNT) (facturi, bancă, casă, deconturi, etc);
- Asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu tertii, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor;
- Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora ;
- Operarea zilnica a facturilor emise, a incasarilor pe facturi si in avans;
- Operarea zilnica a facturilor de la furnizori pt. prestatii diverse, precum si a platilor catre acestia;
- Verificarea zilnica a soldurilor din banca, casa si avansuri din trezorerie in lei;
- Incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli.
- inregistreaza intrari de marfa in baza documentelor primite de la magazie (facturi interne si NIR);

Beneficii :
- Salariu motivant;
- Prime de Craciun si de Paste;
- Decontare Transport;
- Masa de pranz este asigurata de societate in zilele lucratoare;
- Program de lucru fix, intre orele 09:00 - 18:00

Morad Group, înfiinţat în anul 1990, reprezintă un grup de organizaţii independente care se susțin reciproc, formând o forță semnificativă în domeniile în care îşi desfăşoară activitatea. Grupul a intrat pe piaţă cu renumitul brand Mandy Foods, extinzând apoi în timp activitățile companiilor private din cadrul său către patru noi zone strategice: dezvoltare imobiliară, construcții, industria hotelieră şi industria alimentară. Astfel, pe lângă Mandy Foods International, au luat naștere nume de marcă: Soho (cu proiectul Onix Residence – cel mai mare proiect rezidențial, aflat în curs de desfăşurare, ce include construirea a peste 400 de apartamente în Bucureşti), Stein (SaphirStein Residence) şi nu în ultimul rând Phoenicia Comfort Hotel, confirmând treptat dorinţa şi puterea grupului de a urmări o traiectorie ascendentă către o dezvoltare durabilă.

Publicat 18 nov. 2021 Expiră 18 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos