Contabil Junior

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Bun profesionist, absolvent de studii superioare economice, cu abilitati de comunicare si lucrul in echipa, cu capacitate de organizare si planificare a propriei activitati, spirit analitic, cu dorinta de colaborare impreuna cu colegii si managerii pentru gasirea celor mai bune solutii in desfasurarea activitatii;
  • Cunostinte teoretice si abilitati practice de inregistrare a documentelor primare in programe de contabilitate si gestiune, inclusiv in limba engleza;
  • Cunoasterea, cel putin la nivel mediu, a limbii engleze este o cerinta OBLIGATORIE.

Descrierea jobului

  • Asigură respectarea dispoziţiilor legale referitoare la întocmirea documentelor specifice activităţii financiar - contabile;
  • Verifica corectitudinea documentelor fiscale pe care le primeste si le inregistreaza;
  • Inregistreaza facturile primite de la furnizori, urmareste primirea tuturor facturilor lunare de utilitati, leasing, servicii, etc. si inregistrarea acestora.
  • Înregistrează/verifică deconturile, obligatii plata furnizori si scadentele clienţilor;
  • Inregistreaza extrase de cont bancare, si alocarea platilor/incasarilor pe client/ furnizori, alocarea cheltuielilor pe centre de cost;
  • Tine registrul de casa si aplica prevederile legale referitoare la operatiile in numerar;
  • Înregistrează/verifică mijloacele fixe, obiecte de inventar, stocuri.
  • Efectueaza inregistrari in conturile contabile, urmareste periodic corectitudinea soldurilor efectuand punctaje cu partenerii;
  • Intocmeste si transmite lunar pontajul catre firma care se ocupa de intocmirea statelor de plata.

OFERIM
  • Salariul atractiv in functie de experienta si performante;
  • Tichete de masa;
  • Program de lucru (luni - vineri);
  • Laptop si telefon de munca;
  • Mediul de lucru placut;
  • Oportunitate de dezvoltare in cariera.

Companie producatoare si importatoare de produse pentru constructii (aditivi pentru betoane,
pardoseli, sape, adezivi, acoperiri speciale, etc) avand sediul in Loc. Manastirea, Comuna Crevedia, jud
Dambovita (la iesirea din Buftea).
Publicat 22 oct. 2021 Reactualizat 21 nov. 2021 Expiră 21 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos