Publicat 06 Nov 2019 | Reactualizat 04 Dec 2019 | Expiră 07 Dec 2019

Contabil Junior

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Liceu economic / Studii superioare de specialitate;
  • Experienta de minim un an in departamentul financiar-contabil;
  • Cunostinte bune de operare Excel;
  • Utilizare programe de contabilitate;
  • Persoană flexibilă, dinamica și cu atitudine pozitivă;
  • Capacitatea de a lucra atat în echipă dar si independent;
  • Usurinta, claritate si coerenta in exprimare;
  • Buna capacitate organizatorica.

Descrierea jobului

  • Efectueaza corect si la timp inregistrarile in contabilitate a documentelor conform legislatiei in vigoare;
  • Verifica corectitudinea registrelor de casa zilnice venite din punctele de lucru;
  • Inregistreaza in ERP tranzactiile care nu se replica automat din agentii: facturi achizitie, deconturi, cheltuieli, etc.;
  • Anunta orice posibile probleme catre Managerul Financiar si Managerul de agentie;
  • Verifica casieriile si se asigura de respectarea procedurile in vigoare;
  • Mentine relatia cu agentii vanzatori si acorda suport contabil;
  • Inregistreaza in contabilitate operatiunile evidentiate in extrasele de cont (incasari, plati, viramente interne);
  • Verifica zilnic soldul din contabilitate pentru fiecare extras de de cont bancar pentru a se asigura ca sunt efectuate toate operatiunile contabile;
  • Intocmeste rapoarte la solicitarea superiorului ierarhic sau a managementului;
  • Respecata procedurile interne;
  • Arhiveaza documentele financiar-contabile.

Dertour aduce in Romania promisiunea unei oferte variate de produse turistice, a sigurantei si, nu in ultimul rand, a calitatii germane.

Parte a grupului german REWE, Dertour a preluat in septembrie 2019 activitatile de turism ale Grupului Eurolines, devenind astfel lider al pietei din Romania.

Grupul REWE functioneaza din 1927 si este astazi al patrulea angajator din Germania. Are o cifra de afaceri de 61 miliarde de euro, 360.000 angajati si 10.000 puncte de vanzare.

Grupul DER Touristik a fost fondat in 1917 si reprezinta divizia de turism a Grupului REWE. Are o cifra de afaceri de 6 miliarde de euro, 10.500 angajati si 2.800 agentii.
Este prezent in 16 tari din Europa, incluzand Romania, si are peste 10 milioane de clienti anual.

Inainte de a aplica la aceasta pozitie, va invitam sa accesati urmatorul link:
https://www.dertour.ro/prelucrare-date-caracter-personal pentru a va informa despre modul in care DER Touristik prelucreaza datele dvs. personale. * Vor fi contactati doar candidatii selectati.

Expirat
Contabil Junior  -  TRAVEL BRANDS S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles