CONTABIL JUNIOR- zona Afumati

LEGEND COM SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Pregătirea necesară postului:
- Studii in domeniul economic- constituie un avantaj;
Experienţă relevantă în domeniu – minim 1 an pe un post similar;
Cunoștințe:
Foarte bună cunoaştere a regulilor contabile şi legislației fiscale româneşti;

Cerințe pentru exercitare:

Memorie dezvoltată;
Abilităţi foarte bune de planificare şi organizare;
Capacitate de analiză, sinteză și decizie;
Asumarea responsabilităţii;
Confidenţialitate;
Rezistenţă la sarcini repetitive;
Deprinderea de a lucra în echipă;
Inițiativă, proactivitate;
Capacitatea de identificare rapidă a erorilor şi operativitate în înlăturarea lor;

OFERTA DE BENEFICII:
Cu o vechime de peste 20 de ani pe piata din Romania, Legend are o cifra de afaceri de 3 mil euro si cca 50 angajati.
Suntem o companie de top în domeniul nostru de activitate, o echipă care pune preț pe responsabilitate, solidaritate, echitate, inovație, implicare și inițiativă. Ne dorim alături de noi persoane care să simtă și să acționeze conform acestor valori.
Oferta de beneficii se discută în cadrul interviului.

Descrierea jobului

Activitate de contabilitate primara:

- decont de cheltuieli
- inregistrarea extraselor de la banci
- bilete la ordin
- inregistrarea facturilor de servicii
- registrul de casa

Legend Com este una din cele mai importante firme de import si distributie in domeniul produselor de papetarie. Importator al produselor Uniball, Amos, Eagle, Helix, Kangaroo, Linc, ProOffice, Grand, Elba, Agipa, Mano.
Publicat 16 apr. 2022 Reactualizat 14 mai 2022 Expiră 16 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos