de ani Fără Frică...

Publicat 09 Mai 2019 | Expiră 30 Mai 2019

Contabil junior cu studii superioare de contabilitate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Persoana responsabila, cu o foarte buna capacitate de organizare si atenta la detalii
- Studii superioare economice finalizate, sau in curs de finalizare
- Cunostinte de contabilitate si fiscalitate
- Persoana meticuloasa, cu gandire analitica careia sa ii placa sa isi faca bine treaba si la timp

Descrierea jobului

- preluarea și aranjarea documentelor primite de la clienti;
- înregistrarea in contabilitate a documentelor (facturi de achizitii, fact de vanzari, registrul de casa, deconturi, extrase bancare, stat de salarii, note amortizari) si verificarea acestora sa fie in conformitate cu cerintele legale
- verificarea corespondentei jurnalelor de cumparari si vanzari cu documentele fizice
- arhivarea documentelor financiar-contabile
- menținerea relațiilor cu instituțiile statului
- analiza principalelor conturi din balanța (furnizori, clienti, trezorerie, împrumuturi, datorii către instituțiile statului, salariați) cu scopul de a urmări coerenta acestora

Societate care oferă servicii financiar-contabile și salarizare superioare, intr-o maniera independenta, obiectiva și etica.
Salariu atractiv.
Program de lucru flexibil.

Expirat
Contabil junior cu studii superioare de contabilitate  -  TERWHOO CB PREST SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles