Contabil gestiune / contabilitate primara

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate in domeniu economic;
  • Cunostinte solide de contabilitate primara;
  • Cunostinte avansate de operare in programul de gestiune Smartbill reprezinta un avantaj
  • Experienta intr-un job similar.
  • Cunostinte avansate operare PC si Microsoft Excel.
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Atentie la detalii si atentie distributiva;
  • Abilitati de lucru atat individual cat si in echipa.

Descrierea jobului

  • Asigura inregistrarea zilnica a documentelor contabile ce i-au fost incredintate, in sistemul informatic;
  • Intocmirea NIR-urilor
  • Informeaza clientii cu privire la scadente
  • Colectarea si inregistrarea in contabilitate a chitantelor, dispozitiilor de plata/incasare, a deconturilor si documentelor aferente platilor efectuate de firma, borderouri banca si curier.
  • Mentinerea la zi a evidentelor ;
  • Respecta prevederile legale in domeniu;
  • Responsabil de corectitudinea inregistrarilor in contabilitatea primara si de predarea/preluarea documentelor contabile.

Compania Lime Medicals activeaza in domeniul distributiei de dispozitive medicale la nivel national.

Cultura noastra:

1. Urmărim evoluția și învățarea continuă.
2. Construim o relație deschisă și onestă printr-o comunicare excelentă.
3. Suntem curajoși, creativi și open-minded.
4. Îmbrățișăm schimbarea.
5. Suntem pasionați de ceea ce facem.
6. Construim o echipă pozitivă și un spirit de familie.
7. Facem ceea ce este corect, nu ceea ce este ușor.
Publicat 13 oct. 2021 Expiră 12 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos