Publicat 18 Mar 2020 | Reactualizat 25 Mar 2020 | Expiră 17 Apr 2020

Contabil, Gestionar-Laborant – Depozit Agricol-Com. Victoria

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 5 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

  • Nivel studii medii (de preferat superioare management agricol);
  • Calificare Laborant analize produse fizice agricole sau experienta de min. 3 ani pe un post de similar;
  • Cunostinte temeinice privind circuitul documentelor contabile primare (note cantar, NIR, avize expeditie, facturi, etc);
  • Cunostinte privind intocmirea contractelor de achizitii si vanzare inputuri agricole (prin note stabilite concret anterior intocmirii documentului);
  • Cunostinte operare Office si program de contabilitate;
  • Cunosterea foarte bine a produselor (inputurilor agricole – ingrasaminte, seminte, erbicide, fungicide si biostimulatori) si utilitatea lor;
  • Cunostinte temeinice privind determinarea pretului de achizitie a cerealelor si semintelor oleaginoase;
  • Evidenta si gestionarea produselor descrise sub indrumarea managerului locatiei;
  • Seriozitate si responsabilitate temeinica adecvata postului;
  • Vechime pe un post similar de minim 5 ani, de preferat cu recomandare (daca se poate);
  • Permis de conducere categoria „B”;

Descrierea jobului

  • Inregistrarea clientului, prin intocmirea contractului de achizitie/vanzare inputuri/servicii;
  • Analiza produsului agricol achizitionat, determinarea calitatii si stabilirea pretului final;
  • Receptia produsului achizitionat, si gestionarea in functie de calitatea stabilita;
  • Facturarea si livrarea produselor din depozit privind inputurile agricole comandate de catre client (acest lucru in urma unui volum de maxim 5 – 7 clienti/zi);
  • Preluarea comenzilor in functie de cerintele clientilor, centralizarea si transmiterea zilnica a acestora managerului locatiei;
  • Disponibilitate de lucru peste program in timpul campaniilor ( vanzari inputuri – martie, aprilie, mai; achizitii cereale si seminte oleaginoase – iulie, august, septembrie, octombrie);

Oferta salariala:
  • Se asigura salariu motivant + bonuri de masa, pe perioada nedeterminata;
  • Asiguram contravaloarea delasarii la punctul de lucru, sau asiguram masina de servici;
  • Asiguram plata orelor suplimentare prin contractul de munca;
  • Oferim periodic trading specializat de formare profesionala;
  • Echipament de protectia muncii specializat;
Date de Contact:
Viorel Zaharia, tel.: 0732 103 736, mail: viorel.zaharia@yahoo.com

Zahcom Logistik SRL, este o companie de familie, infiintata in anul 2010, cu obiect de activitate: servicii auxiliare pentru productia agricola. Secundar firma mai desfasoara si activitate de comert cu amanuntul printr-un magazin cu specific alimentar. Firma are doua puncte de lucru situate in Mun. Slobozia, Jud. Ialomita si Com. Victoria, Jud. Braila;

Contabil, Gestionar-Laborant – Depozit Agricol-Com. Victoria  -  SC ZAHCOM LOGISTIK SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles