Contabil / Finante si controlling / (m/f/d)

SC HOERBURGER SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

- studii finalizate cu specializare în finanțe-contabilitate, formare in profesia de contabil (m/f/d) și/sau experiență profesională solidă în domeniul finanțe / contabilitate / controlling
- cunoștințe contabile și know-how IFRS solid
- experienta in domeniul contabilitatii costurilor
- cunostinte in utilizarea unui sistem ERP și MS Office
- experiența în companii care au domeniul de activitate bazat pe proiecte este un avantaj
- cunostinte foarte bune de limba engleza si/sau germana
- mod de lucru și angajament independent și structurat
- abilitatea de a lucra în echipă, flexibilitate

Descrierea jobului

- executarea sarcinilor în domeniul contabilității financiare (întocmirea independentă a situațiilor financiare), raportare și control
- participarea la raportare în conformitate cu IFRS în conformitate cu orientările interne ale Grupului
- coordonarea aspectelor inter-companii între companiile grupului
- suport în diverse analize și rapoarte
- optimizarea proceselor interne în contabilitate
- asigurarea și optimizarea sistemului de control intern
- efectuarea, monitorizarea și documentarea comenzilor interne în conformitate cu instrucțiunile Grupului Bosch
- dezvoltarea în continuare a contabilității costurilor și a controlului
- pregătirea planificării lichidităților
- crearea, monitorizarea și analiza bugetelor și previziunilor anuale
- furnizarea de servicii în conformitate cu specificațiile de înaltă calitate și de termen limită, precum și ținând seama de normele de drept ale Grupului

Companie Germana, parte a grupului Bosch - divizia Building Technologies, avand ca obiect de activitate proiectare, instalare, punere in functie sisteme de automatizari pentru cladiri civile si industriale, instalatii electrice aferente, precum si productie de tablouri tablouri electrice de distributie si automatizare.

Automatizari pentru cladiri si instalatii inteligente – de 40 de ani ne-am asumat acest obiectiv. In tot acest timp ne-am dezvoltat ca unul dintre furnizorii de top din domeniul automatizarilor pentru cladiri si lanturi de retail, precum si al productiei de tablouri electrice.
Publicat 20 mai 2022 Reactualizat 17 iun. 2022 Expiră 19 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos