Contabil / expert contabil

VIADA Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 2400 - 3500 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

• studii superioare in domeniul economic;
• operare PC: Word, Excel, MENTOR;
• cunoasterea la nivel profesionist a legislatiei in domeniul financiar-contabil;
• capacitate de analiza si sinteza;
• capacitate de autoorganizare si punctualitate;
• putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
• stabilitate psihica, echilibru emotional, constanta in atitudini;
• discernamant si capacitatea de a rezolva problemele;
• amabilitate fata de clienti si colegi.
• expert contabil membru CECCAR;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Organizează şi coordonează contabilitatea operaţiilor de capital, contabilitatea imobilizărilor, contabilitatea stocurilor, contabilitatea terţilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor şi rezultatelor, contabilitatea angajamentelor şi altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune în conformitate cu legislaţia în vigoare;
  • Coordonarea activitatilor legate de tranzactiile economice ale companiei din contabilitatea primara, financiara si de gestiune avand ca obiectiv respectarea cerintelor in ceea ce priveste legislatia contabila, legislatia fiscala si procedurile de audit,
  • Indeplinirea responsabilitatilor de raportare fiscala, financiara si operationala a companiei,
  • Coordonarea activitatii de control intern pe linie financiar-contabila;
  • Verifica contabilitatea de gestiune pentru a se asigura de corectitudinea consumurilor de stocuri si obtinerilor de produse finite ;
  • Intocmirea declaratiilor privind obligatiile de plata catre buget: TVA, Obligatii de plata la Bugetul statului, taxe si impozite, impozit pe profit/venit etc;
  • Intocmirea si depunerea Bilanturilor Contabile semestriale si anuale;
  • Asigură şi răspunde de elaborarea balanţei de verificare lunare si a situatiilor financiare anuale la termenele stabilite de legislaţia în vigoare;
  • Calculeaza impozitul pe profit ;
  • Avizează lucrări pe probleme de contabilitate a stocurilor, de urmărire, evidenţă, decontări, cheltuieli-venituri, bilanţ, analize de sistem, tehnică de calcul.
Locatie: Barlad, Bd. Republicii Nr.7

Program de lucru: L-V: 08.00 – 16:30

Beneficii:
Dezvoltarea unei cariere intr-o companie cunoscuta pe plan local si in Romania;
Conditii de lucru deosebite, intr-un colectiv dinamic, cu experienta;
Pachet salarial format din parte fixa + tichete de masa + diferite bonusuri;
Asigurare privata de sanatate prin Clinica Medlife si partenerii sai.

VIADA este o companie cu capital romanesc cu birouri in Barlad si Bucuresti. Compania activeaza ca producator de imbracaminte pentru femei, iar colectiile Viada contin costume, rochii, pardesie, mantouri, sacouri, fuste sau pantaloni, toate concepute intr-un model fast fashion, pentru a fi in trend cu cerintele pietei romanesti. De aceea de la creatia vestimentara si pana la livrarea in magazine, oferim partenerilor si clientilor nostri o relatie exemplara. Daca doresti sa faci parte dintr-o companie ale carei valori sunt etica, profesionalismul si orientarea catre client, atunci alatura-te echipei noastre !

Publicat 28 Iul. 2022 Reactualizat 18 Aug. 2022 Expiră 27 Aug. 2022