Contabil / Economist

EXELLA EUROPE - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 600 - 650 EUR
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Exella Europe, lider pe piata est-europeana in domeniul fotogravurii chimice si fotodecupajului in metal, angajeaza pentru sediul din Apahida CONTABIL / ECONOMIST.

Se cer:

- Studii in domeniul economic;
- Cunostinte in realizarea evidentelor contabile;
- Cunostinte de legislatie financiar-contabila;
- Cunostinte operare soft contabil (SAGA).

Descrierea jobului

- Efectuează înregistrarea cronologică și sistematică a tuturor documentelor contabile
- Facturi de achiziții, registrul de casa;
- Intocmește și înregistrează facturi către clienți ;
- Intocmește diverse situații, rapoarte, analize financiar-contabile cerute de conducere;
- Participă la activitățile de închidere de luna/an;
- Indosariază și arhivează documentele după înregistrare;
- Se informează permanent în legatură cu modificarile legislative in domeniul contabil.
- Activitati casierie, completare si inregistrare Registru de casa, efectuare incasari, plati.

Oferim mediu de lucru dinamic si profesionist.
Publicat 9 mai 2022 Reactualizat 16 mai 2022 Expiră 8 iun. 2022