Publicat 22 Iul 2020 | Reactualizat 21 Aug 2020 | Expiră 22 Aug 2020

CONTABIL/ECONOMIST

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Vei putea face fata cu brio cerintelor acestui post daca:

  • Ai studii superioare finalizate în domeniul economic;
  • Ai cunostinte relevante privind legislatia aplicabila in vigoare (Codul Fiscal, Legea Contabilitatii, Codul Muncii, s.a.);
  • Ai experiență profesionala relevanta in domeniu - minimum 3 ani;
  • Ai cunoștințe de operare a pachetului MSOffice (Word, Excel) - nivel mediu/avansat;
  • Ai experienta in operarea unui sistem de tip ERP - avantaj;
  • Esti o persoană organizată, flexibila in gandire si comportament, proactivă, responsabilă.

Descrierea jobului

Responsabilitatile tale principale vor fi:

1. Contabilitate financiara:

  • Inregistreaza in sistemul informatic facturi de la furnizorii de bunuri si servicii dar si diverse documente in registrele de casa, banca, deconturi, registrul mijloacelor fixe, obiecte de inventar, etc. ;
  • Participa la verificarea inregistrarilor contabile si a jurnalelor lunare, premergatoare inchiderii conturilor si intocmirii balantei contabile lunare;
  • Participă la procedurile de audit financiar realizate anual cu auditorul extern (Big Four).
2. Controlling/ Analiza financiara:
  • Realizeaza inregistrari contabile cu reflectarea cheltuielilor si veniturilor pe centre de cost predefinite;
  • Analizeaza periodic stocurile, vechimea, valabilitatea si gradul de rotatie a acestora.
3. Declaratii:
  • Intocmeste lunar declaratia statistica Intrastat, declaratiile EEE, B&A si declaratia pt. Fondul de mediu (ambalaje);
  • Participa lunar la verificarea inregistrarilor contabile si a jurnalelor premergatoare intocmirii declaratiilor fiscale;
4. Contabilitate de gestiune:
  • Inregistreaza receptii pentru stocurile de materii prime si marfuri, sosite din tara, din UE sau din import, in colaborare cu depozitul;
  • Inregistreaza anumite consumuri pe proiecte/ gestiuni.

Iar noi iti vom oferi:
  • un mediu de lucru modern;
  • acces gratuit la sala de sport;
  • acces la sala de masaj;
  • transport asigurat spre si de la locul de munca;
  • tichete de masa (15 lei/zi lucrata);
  • oportunitati pentru dezvoltarea personala si profesionala.

Compania Deltamed are ca principală activitate producerea si comercializarea ambulantelor, vehiculelor speciale si a echipamentelor pentru medicina de urgenţă. Gama de produse cuprinde: Ambulante tip A,B si C; Vehicule speciale pentru pompieri; Echipamente de imobilizare şi transport; Echipamente pentru resuscitare; Echipamente pentru monitorizare/defibrilare; Materiale sanitare; Echipamente pentru protecţie; Echipamente pentru comunicaţie şi avertizare.

Ambulanţele şi vehiculele speciale construite pe diverse şasie, sunt produse atat in fabrica din Cluj cat si in colaborare cu diversi producători din Austria, Franţa şi Germania. Calitatea şi fiabilitatea echipamentelor precum şi promptitudinea serviciilor oferite au contribuit decisiv la alegerile clienţilor noştri: Ministerul Sănătăţii; Ministerul Apărării; SMURD; Diverse instituţii şi companii private.

Pentru mai multe detalii, vizitati site-ul nostru: www.deltamed.ro

Expirat
CONTABIL/ECONOMIST  -  DELTAMED

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles