CONTABIL DE GESTIUNE

SC CARETTA SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Absolvent studii economice, de preferința secția contabilitate și informatică de gestiune;
Experiența in contabilitatea de gestiune/producție
Cunostințe bune de operare Win Mentor, Word, Excel, platforme Cloud, email;
Persoană flexibilă, dinamică, comunicativă, pasionată de mediul online, cu atitudine pozitivă, autoditactă;
Capacitatea de a lucra atât în echipă, dar si independent;
Usurință, claritate si coerență în exprimare;
Abilități de utilizare instrumente WEB;
Bună capacitate organizatorică.

Descrierea jobului

Evidența si verificarea stocurilor, a productiei si a rebuturilor
Urmărirea rețetarelor in programul de gestiune si verificare a acestora
Urmărirea bonurilor de consum, tranferurilor si a rapoartelor de producție
Introducerea datelor si prelucrarea operațiunilor de gestiune (verificarea intrărilor, bonurilor de producție, a ieșiri, bonuri de consum, transferuri intre gestiuni)
Urmărește trasabilitatea produselor pe circuitul de producție
Urmărirea zilnică, prelucrarea si păstrarea informațiilor referitoare la mișcarea stocurilor;
Raportarea lunară a rezultatelor activității de gestiune a stocului
Supravegherea si verificarea stocurilor de marfă pe categorii și gestiuni cu urmărirea și verificarea descărcării de gestiune si supravegherea activității de producție
Verificarea descarcarilor de gestiune pe fiecare articol si urmărirea inregistrării pe conturile de cheltuieli și centre de cost;
Participarea activa la inventar
Mentinerea evidenței si inregistrarea producției in curs precum și a producției de semifabricate produse finite pe articole, precum si a altor cheltuieli;
Efectueaza corect și la timp înregistrările în contabilitate în conturile din clasa 9 în programul Win Mentor Enterprise;
Anunță orice posibile probleme către Managerul direct;
Întocmește rapoarte la solicitarea superiorului ierarhic sau a clientului;
Respectă procedurile interne.

Grupul de firme Caretta a fost infiintat in anul 2006. Cerintele pietei a directionat domeniul de activitate al firmei catre distributia sistemelor complete pentru acoperisuri din tigla metalica. Ulterior, evolutia benefica a companiei a impus necesitatea construirii unei hale de productie.

Caretta este unul dintre cei mai importanti producatori nationali de sisteme complete pentru acoperisuri din tigla metalica.

Publicat 30 nov. 2021 Reactualizat 28 dec. 2021 Expiră 30 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos