Publicat 03 Mai 2019 | Expiră 03 Iun 2019

CONTABIL DE GESTIUNE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare in domeniul economic;
Experienta practica necesara: minim 3 ani in contabilitate de gestiune;
Cunostinte obligatorii: legislatie in domeniu, contabilitate de gestiune, operare MS Office (Excel & Word);
Gandire analitica, atentie la detalii, capacitate de analiza logica si numerica;
Abilitati de coordonare,planificare si organizare;
Flexibilitate in gandire;
Capacitatea de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le verifica;
Capacitate de organizare a timpului de lucru;
Constituie avantaje experienta in procedurile vamale si cunoasterea unui sistem ERP.

Descrierea jobului

Inregistreaza si pastreaza la zi in sistemul de gestiune ERP evidenta stocurilor societatii;
Asigura acuratetea inregistrarilor contabile referitoare la stocuri;
Asigura interfata intre gestiunea fizica a marfurilor din depozite si reflectarea tranzactiilor in contabilitatea financiara;
Verifica in contabilitate facturile de marfa (note de receptie, avize de intrare, retur marfa, etc);
Urmareste rezolvarea diferentelor la receptiile de marfa, defecte constatate;
Urmareste inregistrarea transferurilor de marfuri intre gestiunile companiei pe baza notelor de transfer;
Intocmeste diverse rapoarte contabile privind situatia stocurilor;
Pregateste si pune la dispozitia conducerii rapoartele solicitate;
Relationarea cu institutiile bancare;
Efectuarea operatiunilor bancare comerciale si bugetare;
Organizeaza desfasurarea inventarului periodic al stocurilor.

Ultra Brigt este o companie cu capital 100% Romanesc,ce are ca activitate principala comert de tip en-gross,import si distributie materiale electrice.
Societatea Ultra Bright isi propune sa devina un furnizor/partener important si de incredere in lumea materialelor electrice,sa ofere servicii si produse de calitate clientilor.
De aceia avem nevoie de un personal cu experienta care sa ne ajute sa realizam ce ne-am propus.

Expirat
CONTABIL DE GESTIUNE  -  Ultra Bright

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles