Publicat 29 Nov 2016 | Expiră 10 Dec 2016

Contabil cu experienta

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Sarcini si Responsabilitaţi :
* afirmă caracterul creştin al Habitat pentru Umanitate şi demonstrează prin toate acţiunile sale dragostea şi învăţăturile lui Iisus Hristos;
* răspunde de punerea în aplicare a tuturor deciziilor directorului executiv al HPU; duce la indeplinire scopurile si obiectivele filialei stabilite de CD
• raportează permanent directorului executiv sau de câte ori este nevoie si CD asupra situatiei financiar contabile a asociatiei;
• inregistreaza in evidentele contabile orice achizitie sau cheltuiala efectuata de filiala conform planului de conturi prevazut de legislatia in vigoare ;
• detine responsabilitatatea intocmirii la timp, de calitate si in concordanta cu realitatea a situatiilor financiar contabile ale asociatiei (fise contabile, state de plata pentru personalul angajat, bilant, balanta, etc) ;
• detine responsabilitatea intocmirii si comunicarii la timp (la datele stabilite) a tuturor situatiilor financiare lunare, trimestriale si anuale.
* impreuna cu directorul executiv contribuie la administrarea cat mai eficienta a patrimoniul material si financiar al organizaţiei ;
• se consultă permanent cu directorul executiv privitor la incasarea la timp a ipotecilor aferente caselor vandute catre familiile partner, donatiile provenite de la persoane fizice si juridice, donatiile provenite de la voluntarii locali si straini ;
• se consulta permanent cu directorul executiv cu privire la platile ce trebuiesc efectuate catre diferitii furnizori de materiale si servicii cu care asociatia are relatii de colaborare ;
• impreuna cu directorul executiv monitorizeaza permanent veniturile filialei si cheltuielile efectuate de filiala in comparartie cele prevazute in bugetul de venituri si cheltuieli ;

Descrierea jobului

CERINŢELE POSTULUI

STUDII SUPERIOARE: Economist cu specializarea contabilitate sau finanţe, cu diplomă de licenţă;

EXPERIENŢĂ Minim 1 an în domeniul financiar contabil;

CUNOŞTINŢE: Operare PC (Word şi Excel), Saga

Limba engleză(citit şi scris) de nivel mediu

SE OFERĂ : Salariu motivant

Lucrul într-un colectiv dinamic şi posibilităţi de perfecţionare.

Program de lucru de luni pana vineri de la 9-17.

CV-urile se pot trimite pana pe data de 25.11.2016 la adresa de email: office.radauti@gmail.com sau fax: 0230/562751

Detalii suplimentare la telefon 0740065473.

Număr de telefon: 0740065473

Habitat pentru Umanitate Rădăuți a fost înfințată în anul 2002, iar de atunci a construit 97 de locuinţe, am efectuat 61 de renovări, 2493 de persoane au beneficiat de training specializat şi 120 de familii au fost asistate.

Ca mod de organizare: există un Consiliu Director format din 5 persoane toţi voluntari, aşa numitul BOARD şi Staff-ul organizaţiei compus din: director executiv şi contabil şef. Forţa organizaţiei sunt voluntarii fie că sunt: cei din Board, familiile partener sau numeroasele grupuri de voluntari locali şi internaţionali care vin să sprijine această mişcare de întrajutorare.

Expirat
Contabil cu experienta  -  Habitat pentru Umanitate Radauti

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles