CONTABIL, CONTABILITATE PRIMARĂ / GESTIONAR DEPOZIT

GRAND SECRET GUARD 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

CONTABIL, CONTABILITATE PRIMARĂ
  • Studii superioare, cu profil economic (contabilitate)
  • Experienta de minim 3 ani intr-o pozitie similara
  • Bune cunostinte contabilitate financiara si de gestiune
  • Cunoasterea programului 1C, constituie avantaj
  • Cunostinte avansate de operare PC (Word, Excel)
  • Abilitati bune de comunicare si relationare
  • Capacitate de analiza si sinteza, experienta redactare rapoarte economico-financiare
  • Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor, documentelor si spatiului de lucru
  • Punctualitate, disciplina, atentie distributiva, spirit de observatie si o buna memorie
  • Cunoasterea limbii ruse constituie avantaj
  • Domiciliul in Bucuresti sau judetul Ilfov
​GESTIONAR DEPOZIT
  • Minim studii liceu/colegiu cu profil tehnic si diploma de absolvire
  • Studiile superioare constituie avantaj
  • Experienta de lucru cu programe software de gestiune constituie avantaj
  • Cunostinte de operare PC (Excel, Word, Power Point)
  • Seriozitate, punctualitate, disciplina si responsabilitate
  • Spirit de initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor
  • Spirit de observatie si atentie la detalii
  • Capacitate de stabilire corecta a prioritatilor si de concentrare pe sarcini multiple
  • Spirit de echipa, buna relationare si comunicare

Descrierea jobului

  • Verifica si monitorizeaza corectitudinea datelor si documentelor operate in programul de contabilitate financiara si de gestiune al firmei
  • Calculeaza si analizeaza preturile produselor din sortiment si profitabilitatea acestora
  • Calculeaza comisioanele si bonificatiile personalului angajat si al colaboratorilor firmei
  • Respectă planul de conturi în vigoare
  • Înregistrează şi ţine evidenţa clienţilor si incasarilor
  • Înregistrează si verifică extrasele bancare
  • Monitorizeaza si urmareste efectuarii platilor de catre clientii firmei si respectarea termenelor de plata;
  • Efectueaza confirmarilor de sold si a punctajelor cu clientii;
  • Regleaza diferentele de pret si cantitate, aparute in facturile emise catre clienti;
  • Intocmeste dispozitiile de plata si incasare, tine evidenta avansurilor spre decontare
  • Tine evidenta si inregistrarea contabila a documentelor aferente achizitiilor de bunuri si servicii de la furnizori interni si externi
  • Introduce facturile de la furnizori in programul de gestiune, verifica si compara preturile de achizitie
  • Introduce si defineste in programul de gestiune clientii noi,conform fiselor de client si verifica bonitatea acestora.
  • Introduce si defineste in programul de gestiune articolele nou intrate in sortiment
  • Tine evidenta si completeaza bazele de date cu informatii noi pe masura ce acestea sunt disponibile
  • Pregateste dosarele cu documentele primare si le preda lunar firmei de contabilitate
  • Tine legatura cu firma de contabilitate pentru solutionarea eventualelor neconformitati
  • Intocmeste periodic rapoarte si analizeaza indicatorii de performanta ai firmei
  • Contribuție la optimizarea sistemelor și proceselor pentru eficientizarea activitatii firmei;
  • Participă la inventarele anuale ale companiei din partea departamentului contabil pentru asigurarea desfasurarii riguroase a inventarierii;
  • Intocmeste situatii statistice si raportari zilnice, la solicitarea superiorului direct.
  • Coordoneaza personalul din subordine, pe masura ce activitatea necesita personal suplimentar
  • Se subordoneaza si raporteaza Directorului General.
GESTIONAR DEPOZIT
  • Receptioneaza marfurile primite, verifica documentele de intrare si efectueaza controlul calitativ si cantitativ al acestora
  • Pregateste, ambaleaza si livreaza marfurile in conformitate cu documentele primite (avize de expeditie, facturi, etc) si in conformitate cu procedurile de lucru ale firmei
  • Se ingrijeste de siguranta si corecta expunere a produselor in depozit si pe rafturi
  • Opereaza miscarile de marfa in programul de gestiune
  • Intocmeste si se ingrijeste de buna administrare a documentele de intrare si iesire a produselor din depozit, in conformitate cu procedurile de lucru ale firmei si cu legislatia de gestiune aferenta.
  • Raporteaza lunar rezultatele activitatii de gestiune a stocului
  • Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor
  • Raporteaza prompt superiorului ierarhic orice inadvertenta, neconcordanta sau incident survenite in depozit, in timpul livrarii sau al receptionarii marfurilor
  • Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor
  • Efectueaza lunar inventarul stocului de marfa
  • Ofera cu promptitudine informatii despre stocuri persoanelor din firma autorizate sa le primeasca
  • Acorda sprijin si suport colegilor din firma in ceea ce priveste activitatile colaterale
  • Se subordoneaza si raporteaza Managerului de depozit.

Descrierea companiei

BENEFICII

  • Pachet salarial motivant
  • Bonusuri de performanta
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala

FIRMA

Firma cu capital strain, desfasoara activitati de import si distributie de usi de exterior/interior, feronerie, tâmplărie geam termopan, seifuri, casute postale, parchet, plinte, vopseluri, tapet, profile si sisteme de iluminat. Are ca obiectiv promovarea produselor de calitate si este reprezentant si distribuitor unic pentru mai multe branduri din portofoliu. Firma este in expansiune si cauta noi colegi pentru echipa departamentelor logistic si financiar-contabil.

Publicat 6 Iun. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.