de ani Fără Frică...

Publicat 13 Nov 2019 | Reactualizat 11 Dec 2019 | Expiră 13 Dec 2019

Contabil(Cluj Napoca)

1 post

Candidatul ideal

Beneficii:

Salariu atractiv
Bonusuri
Mediu de lucru dinamic

Cerințe:

Minim 2 ani experiență în domeniu
Studii superioare în domeniul economic
Experiența în domeniul construcțiilor constituie avantaj

Descrierea jobului

Responsabilități:

Asigură elaborarea în termen util a situaţiilor solicitate de Directorul Economic
Participă la analize economice complexe iniţiate de Directorul Economic
Asigură desfăşurarea corespunzătoare a operaţiilor de decontare cu furnizorii şi clienţii, urmărirea debitorilor şi creditorilor
Asigură înregistrarea şi prelucrarea unor documente financiare, evidenţa încasărilor şi plăţilor
Cunoaște și aplică planul general de conturi, monografiile înregistrarilor contabile și corelația conturilor
Cunoaște și aplică modul de operare la zi în registrele contabile, fiscale și bancare ale societății
Cunoaște și aplică reglementările în domeniul trezoreriei
Cunoaște şi utilizează sistemul informatic în domeniul financiar contabil al societății
Cunoaște modul de utilizare și evidența formularelor cu regim special și a celor tipizate pentru activitatea financiar contabilă
Urmărește plata obligațiilor restante față de furnizori și alți creditori
Verifică soldurile conturilor Furnizori și Clienți în mod analitic și sintetic din balanțele de verificare
Organizează evidența mijloacelor fixe și a obiectelor de inventar, înregistrează intrările și ieșirile acestora
Verifică jurnalele de recepție și vânzare la sfârșitul fiecărei luni
Înregistrează zilnic în evidența contabilă actele de bancă, facturi furnizori și clienți pe centre de cost numai după semnarea acestora de către managerii de compartiment

Descrierea companiei

Bine ai venit!

Ai ajuns in universul joburilor inteligente! SMART HR ofera de 17 ani servicii integrate de resurse umane.

Esti in cautarea unei provocari sau a unei schimbari? Ai vrea un job in Cluj Napoca sau in alt oras al tarii?

Poti sa ne spui despre cariera la care visezi si sa ne trimiti un CV la andra@smart-hr.org pentru a intra in baza de date.

Consultantii nostri te asteapta cu mai multe detalii la nr. de tel. +40 758248444 sau te asteptam pe www.smart-hr.org

Contabil(Cluj Napoca)  -  SMART TRAINING

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles