Publicat 07 Iul 2006 | Reactualizat 06 Aug 2006 | Expiră 07 Aug 2006

Contabil(a)

Client eJobs
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta intr-o pozitie similara de minim 3 ani
Cunostinte solide de contabilitate (financiara si de gestiune) si legislatie fiscala
Bune cunostinte PC
Acuratete in efectuarea lucrarilor
Buna gestionare a timpului de lucru
Corectitudine
Domiciliu preferabil in zona de NV a Bucurestiului (Bucurestii Noi, Chitila, Chibrit, 1Mai)

Descrierea jobului

1. Evidenta contabila generala in cadrul departamentului de contabilitate
2. Relatia cu institutiile de resort ale statului;
3. Intocmirea declaratiilor lunare / trimestriale pentru bugetul de stat
4. Diverse raportari catre conducerea societatii
5. Preluarea, verificarea si inregistrarea documentelor justificative aferente functionarii firmei
6. Preluarea, verificarea si inregistrarea documentelor aferente extraselor de banca
7. Transferul documentelor intre firma, banci si organele de control
8. Preluare, verificare si inregistrare deconturi lei si valuta
9. Intocmirea tabelului de retineri angajati pe baza avansurilor acordate lunar
10. Inregistrare facturi furnizori diversi
11. Intocmire declaratii lunare de TVA, impozite si salarii
12. Calcularea, verificarea si inregistrarea impozitelor si taxelor
13. Realizarea operatiunilor de inventariere
14. Inregistrarea in contabilitate, conform legislatiei in vigoare a operatiunilor care afecteaza mijloacele fixe si obiectelor de inventar
15. Efectuarea lucrarilor de inchidere
16. Intocmirea balantelor de verificare lunare

Conditii de lucru civilizate, atmosfera de lucru foarte buna

Descrierea companiei

Mica productie si vinzari

Expirat
Contabil(a)  -  Client eJobs

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles