Publicat 07 Ian 2019 | Expiră 07 Feb 2019

Contabil/a

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
- studii superioare de specialitate
- minim 4 ani experienta pe o pozitie similara
- certificarea CECCAR se considera avantaj
- cunostinte operare PC: MS Office, programe de contabilitate
- experienta in lucrul cu gestiuni
- cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil
- identificarea problemelor potentiale si implementarea solutiilor
- receptivitate, spirit de echipa, dispus la colaborare;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- evidenta contabila completa - balanta contabila, registru jurnal, jurnal vanzari si cumparari, declaratii lunare,registru impozit pe profit,registru inventar,revisal,Microsoft Office - Excel, etc.
- verificarea si inchiderea TVA conform cerintelor / legislatiei locale
- declaratii financiare, bilant, rapoarte de profit si pierdere, date informative
- inregistreaza si verifica din punct de vedere contabil si fiscal operatiunile de gestiune in sistemul informatic
- verifica inregistrarea extrabilantiera a obiectelor de inventar date in folosinta
- pontaje, dosare personal; gestionarea si intocmirea documentelor de personal
- inregistrarea zilnica a documentelor financiar contabile
- relationare si raportare cu institutiile statului
- cunoasterea programului Saga si Nexus constituie un avantaj
- cunostinte cu privire la contabilitatea pentru productie

Oferta:
- contract de munca pe durata nedeterminata
- mediu de lucru stabil
- pachet salarial competitiv;

Societatea SC CATYRAL SRL cu capital privat romanesc care se ocupa cu prelucrare si comercializarea produselor din carne de porc si vita.

Expirat
Contabil/a  -  SC CATYRAL SRL