Publicat 11 Ian 2019 | Reactualizat 08 Feb 2019 | Expiră 11 Feb 2019

CONTABIL(A) - ECONOMIST(A)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul/candidata ideal(a) este persoana care va indeplini urmatoarele criterii de selectie:
- A absolvit Academia de Studii Economice, Facultatea de Contabilitate si Informatica de Gestiune;
- Stapaneste limba engleza la nivel conversational;
- Cunoaste si a lucrat cu cel putin un software de contabilitate (Saga, WinMentor, etc);
- Are minim 3 ani de experienta in contabilitate;
- Detine bune cunostinte de PC - pachetul Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, toate la nivel avansat);
- Este o persoana serioasa, punctuala, foarte atenta la detalii, stie sa sa-si organizeze timpul si sa-si prioritizeze sarcinile de lucru, poate lucra la fel de bine independent cat si in echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului se refera la:
- Verificarea si inregistrarea facturilor emise de furnizorii societatii;
- Verificarea, inregistrarea si inchiderea deconturilor de cheltuieli;
- Intocmirea ordinelor de compensare;
- Descarcarea gestiunilor de materiale;
- Inregistrarea registrului de banca in RON si valuta;
- Intocmirea NIR;
- Mentinerea unei relatii stranse cu administratiile si autoritatile in domeniu;
- Participarea la pregatirea auditului, a situatiilor financiare conform ariilor de responsabilitate;
- Respectarea termenelor de executie a sarcinilor de lucru, a legalitatii, corectitudinii si calitatii acestora.

BR Soletanche Bachy Fundaţii, societate parte a grupului Vinci prezenta si in Romania din anii '90, este filiala autohtona a uneia dintre cele mai mari companii de construcţii geotehnice şi fundaţii speciale din lume. Participam la cele mai interesante si complexe proiecte, in compania celor mai buni specialisti, clienti si consultanti.
In speranta unei colaborari fructuoase, asteptam CV-urile voastre pe www.ejobs.ro

Expirat
CONTABIL(A) - ECONOMIST(A)  -  SBR SOLETANCHE BACHY FUNDATII SRL