Publicat 16 Iul 2019 | Reactualizat 15 Aug 2019 | Expiră 16 Aug 2019

Contabil șef

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

MAURER IMOBILIARE CONSTANȚA ANGAJEAZA CONTABIL ȘEF.

Cerințele candidatului:
- studii superioare economice;
- cunoașterea programului CHARISMA obligatoriu (sau alt program bazat pe ERP);
- cunoașterea limbii engleze la un nivel mediu- avansat (scris, citit – cunoașterea unei alte limbi străine constituie un avantaj);
- minim 3 ani experiență;
- personalitate dinamică, comunicativă, organizată, analitică, punctuală;
- loialitate și confidențialitate;
- persoană orientată către client, organizată, autodidactă, proactivă;
- calitate de expert contabil constituie un avantaj;

Descrierea jobului

Sarcini/Activități principale:
- coordonează activitatea departamentului Financiar-Contabil
- întocmește și verifică balanța lunară;
- întocmește și verifică declarațiile de impozit pe profit, decont TVA, declaratii de taxe locale;
- întocmește și verifică bilanțul la sfârșitul fiecarui an financiar;
- întocmește declarațiile solicitate de Institutul National de Statistica, BNR, Fondul de Mediu, etc;
- verifică documentele justificative şi le avizează în conformitate cu normativele în vigoare;
- organizează și participă la întocmirea lucrărilor de închidere a exercițiului financiar-contabil, la operațiunile de înventariere a patrimoniului, urmărind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;

MAURER IMOBILIARE este o societate cu capital privat german, care şi-a început activitatea în construcţii imobiliare în anul 2005. Primul proiect imobiliar a fost realizat în Cluj-Napoca, un imobil cu 29 de apartamente, urmat de proiectul care ne reprezintă: Avantgarden Brașov. Complexul Avantgarden3 din Brașov prevede construcția a peste 3500 de unități locative, iar la Sibiu este în dezvoltare un proiect cu 1800 de apartamente.

Expirat
Contabil șef  -  Maurer Imobiliare SA