Consultat Financiar

Oraș de lucru
Departamente
Salariu 4000 - 6000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ne extindem echipa cu doi colegi care vor ocupa pozitia de Consultant Financiar in cadrul unei agentii specializate in:
-fonduri de investitie
-fonduri de economie
-pensii private
-fonduri de studii pentru copii s.a

Descrierea jobului

Aplica si tu daca vei considera ca experienta in vanzari te recomanda pentru aceasta pozitie.
Cerintele postului de Consultant Financiar:
- studii superioare absolcite sau in curs;
- experienta in asigurari (nu este obligatorie, dar constituie un avantaj);
- sa iti doresti independenta financiara, sa ai spirit antreprenorial';
- capacitatea de a relationa excelent cu clientii, sa iti placa sa lucrezi cu oamenii, sa ai atitudine pozitiva, sa fii proactiv; sa fii confortabil cu contactarea potentialilor clienti, atat in piata rece, cat si in piata caldaDescrierea jobului
Descrierea companiei
Responsabilitati:
- prospectare piata
- contactare clienti in scopul promovarii solutiilor companiei;
- intocmire documentatie, gestionare portofoliu, monitorizare;
- invatare continua

Beneficii:
- program flexibil
- finantare motivanta, legata de target;
- comisioane
- plan cariera

Asirom Vienna Insurance Group este compania de asigurari cu peste 200 de ani de experienta in domeniul financiar si lider pe piata asigurarilor, atat in Austria, cat si in Europa Centrala si de Est. VIG gestioneaza 50 de companii de asigurari din 25 de tari si are peste 25.000 de angajati. Grupul are cel mai bun rating in indicele ATX pe piata bursiera austriaca si este, de asemenea, listat la Bursa de Valori din Praga.
Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 13 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos