Publicat 11 Ian 2019 | Reactualizat 10 Feb 2019 | Expiră 11 Feb 2019

Consultanta vanzari - departamentul intern

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Descrierea jobului

Peste 3000 de angajați foarte motivați în peste 50 de țări contribuie prin performanța lor la poziția de astăzi a grupului Hoffmann: cea de lider de piață în comercializarea de scule de calitate și unul dintre cei mai atractivi dar și cei mai pretențioși angajatori din branșa noastră. Creăm entuziasm atât în rândul marilor grupuri orientate spre bursă cât și printre întreprinderile mici și mijlocii. În calitate de companie cu activitate internațională, ne bazăm și în viitor pe găsirea celor mai scurte procese decizionale, cea mai mare flexibilitate posibilă și aplicare rapidă. Creșterea noastră sănătoasă se reflectă și în cifra de afaceri mondială de peste un miliard de euro în 2016. Cu un sistem de valori autentic, care este caracterizat de încredere reciprocă și care acordă o semnificație importantă competenței sociale, oferim un mediu de lucru în care performanța și implicarea sunt recompensate. Promovăm inițiativa individuală, creativitatea și acțiunile cu răspundere proprie și orientate către obținerea de rezultate. Pentru aceasta, primiți un mare spațiu de manevră și competențe decizionale.

Creștem! Pentru a ne putea asista clienții și pe viitor în cea mai bună manieră posibilă, căutăm pentru consolidarea echipei noastre din Bucureşti cât mai repede posibil un angajat pentru departamentul intern, convingător atât în plan profesional, căt și în cel personal. (m/f)

Responsabilitățile dumneavoastră:

  • Asistați un grup de clienți definit și răspundeți de procesarea bazei de date a clientilor
  • Impreuna cu , colegii dvs. va asigurati ca procesarea comenzilor clientilor se face in timp si in cel mai bun mod posibil de la primirea comenzii, livrare si pina la emiterea facturii catre client
  • De la biroul dvs. din Bucuresti actionati ca prima persoana de contact pentru clienti si pentru colegii din Serviciul Intern si Extern
  • În cadrul domeniului dumneavoastră de activitate, întocmiţi oferte/comenzi complexe, explicaţi diferenţele, operaţi comenzi, supravegheaţi termenele de livrare şi oferiţi consultanţă clienţilor noştri sub toate aspectele legate de comenzile acestora.
  • Sprijiniţi clienţii la comenzile realizate prin eShop. Pe lângă consultanţă telefonică şi recepţia comenzilor sunteţi persoana de contact pentru echipa noastră de vânzări cu care colaboraţi în parteneriat.
  • Actionati interdepartamental si faceti schimb de idei intre Departamentele de specialitate si Logistica
Competențele dumneavoastră:
  • În calitate de canditat ideal (m/f) aveți studii comerciale finalizate
  • Cunoştinţe în domeniul vânzărilor și dispuneți deja de experiență de cel putin 10 ani în arii similare.Know-how tehnic in domeniu este un plus.
  • Sunteți un jucător de echipă comunicativ și ne puteți convinge prin dorința de performanță, orientare către servicii și încredere fiind in acelasi timp bun organizator si flexibil care da dovada de gandire strategica si inovativa
  • Lucrați bine cu aplicațiile MS Office - în special Excel și, în mod ideal, și cu programul SAP R/3 Modul MM.
  • Aveţi limba română ca limbă maternă şi stăpâniţi limba engleză şi/sau germană (scris si citit).
  • Cunostintele in zona IT – Hard, Soft si retelistica sint un plus
Oferta noastră:
  • Vă urăm bun venit într-o companie de familie, centrată pe valori și creștere cu ierarhii liniare și procese decizionale rapide.
  • Oferim o instruire intensivă, cu formări și programe de școlarizare precum și formare continuă în propriul centru.
  • Onorăm angajamentul dumneavoastră printr-un pachet salarial atractiv, cu multe beneficii sociale.
  • Investim în sănătatea dumneavoastră și în viitorul dumneavoastră financiar.
Depuneți-vă acum candidatura online, având documentația completă și incluzând propunerea de salariu, alături de data de la care puteți începe activitatea. CV complet (in lb.romana si in lb.germana sau lb.engleza)
In format .pdf , adresat catre :
Hoffmann Industrial Tools SRL
Doamna Mihaela Tone – Resurse Umane
M.Tone@hoffmann-group.com
Str.Aristide Pascal nr.18 , Sector 3
031445 Bucuresti
Romania

Expirat
Consultanta vanzari - departamentul intern  -  HOFFMANN INDUSTRIAL TOOLS SRL