Consultant Vanzari

Diverta - 10 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ne place să ne petrecem ziua printre oameni frumoși, înconjurați de cărți, pixuri colorate și board games. Dacă îți place să aduci bucurie în jurul tău și ești plin de energie înseamnă că vom face echipă bună și noi vrem să te cunoaștem 😊

Căutăm CONSULTANTI VANZARI pentru magaziul nostru din Bucuresti, Cluj Napoca si Timisoara.

#plinideviata

Ce ne dorim?
- Să ai o atitudine pozitivă și să fii mereu cu zâmbetul pe buze;
- Să fii o persoană curioasă, deschisă în interacțiunea cu oamenii;
- Să fii organizat/ă, responsabil/ă și proactiv/ă;
- Să îți dorești să te dezvolți cu fiecare ocazie;
- Să oferi suport atât colegilor cât și persoanelor cu care interacționezi 😊.

“Fericirea este o atitudine. Ori ne simțim nefericiți, ori fericiți și puternici. Calitatea de muncă este aceeași.”- Francesca Reigler

Descrierea jobului

Ce vom face împreună?
- Primul lucru: vom zâmbi și ne vom întâmpină clienții călduros;
- Vom oferi suportul clienților, în funcție de nevoile, pasiunile și interesele lor;
- Vom înțelege împreună principii de visual merchandising și vom expune cât mai bine produsele;
- Vom învața împreună tipologiile clienților și produsele recomandate pentru fiecare categorie;
- Ne vom dezvolta împreuna skilluri de comunicare, interacțiunea cu clienții și vom stabili mai ușor relații cu cei din jur.
Ce iti oferim?
- Posibilitatea de a te dezvolta (sesiuni de training-uri interne/externe);
- Parcurs de carieră (vrem să creștem împreună);
- Beneficii: tichete de masă; bonusuri lunare în funcție de target și participarea la diverse concursuri interne;
- Programul de lucru va fi flexibil (ne adaptăm cât putem programului tău, dar și programului mall-urilor).

Diverta este un brand 100% romanesc, ce a intrat pe piata in anul 1999 cu un concept unic de retail: produse de papetarie si birotica, carte, muzica, film, jocuri si jucarii si IT&C intr-un singur loc.

Ne dorim sa fim o sursa de bucurie si inspiratie pentru cei din jurul nostru si asa cum ne-am obisnuit clientii in cei 20 de ani de prezenta pe piata, venim mereu cu ceva nou prin oferirea unui mix complet de produse: cele mai recente carti aparute pe piata si besteseller-uli, cele mai cautate brand-uri de jucarii ( Disney si Play mobil ), precum si jucariile momentului cum ar fi kendama sau drone. In plus, oferim peste 9 000 de articole dintre cele mai diversificate de papetarie pentru scoala si office, dar si cadouri inedite pentru toata familia si solutii de ambalare ale acestora.

Alaturi de colegii cu care ne pretrecem o buna parte din timp, la Diverta credem ca viata trebuie traita si punem suflet in tot ceea ce facem din dorinta de a ramane in topul preferintelor clientilor si de a le oferi permanent produsele de care au nevoie. Suntem locul unde ne dezvoltam, devenim cei mai buni si nu uitam niciodata sa ramanem #plinideviata si ne cautam colegi cu care sa impartasim aceleasi idei si pasiuni.

Te asteptam sa faci parte din echipa Diverta!

Publicat 12 mai 2022 Reactualizat 19 mai 2022 Expiră 11 iun. 2022