Consultant vanzari

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu 2400 - 3000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ești o persoană deschisă, comunicativă, motivată, cu o atitudine pozitivă și dorința de a învăța lucruri noi? Atunci te așteptăm în echipa noastră!

Profilul candidatului:
  • Experiență în vânzări;
  • Abilități de operare a calculatorului;
  • Abilități dе prezentare, claritate, concizie;
  • Abilități interpersonale: diplomație, confidențialitate, integritate;
  • Abilități excelente de comunicare și o atitudine proactiva;
  • Capacitatea dе analiză și sinteză a informațiilor;
  • Capacitatea de a lucra în condiții de stres;
  • Capacitatea de ascultare și consiliere a clienților;
  • Capacitatea de organizare și planificare a activităților;
  • Constituie avantaj experiența în lucrul pe casa de marcat;
  • Gândire analitică, atenție la detalii și bune abilitați numerice;
  • Dorința de a se dezvolta într-un mediu de business tânăr, dinamic și implicarea în proiecte interesante, de perspectivă pentru companie;
  • Initiațivă și dinamism;
  • Capacitate de autoorganizare și punctualitate;
  • Disponibilitatea la program prelungit, plătit conform legii;
  • Pasiune pentru produsele naturiste;
  • Cunoștințele în domeniul medical/farmaceutic constituie un plus;

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale:
  • ​Respectarea instrucțiunilor și procedurilor de lucru specifice fișei postului;
  • Promovarea activă a produselor companiei;
  • Realizarea planului lunar de vânzări;
  • Cunoașterea și respectarea strategiilor companiei (produsele și campaniile desfășurate);
  • Idеntificareа nеvoilor clienților și ofеrirеa de soluții conform аșteptării acеstorа;
  • Înregistrаrеа vânzărilor pe cаsa dе marcat, în programul SmartBill și POS bancar;
  • Operarea comenzilor înregistrate pe platformele de delivery (Glovo, Tazz, etc.);
  • Dezvoltarea relațiilor cu clienții, gestionarea bazelor existente și identificarea de noi clienți;
Ce îți oferim:
  • Salariu competitiv corelat cu experiența și abilitățile dovedite;
  • Comision la atingerea anumitor targeturi de vanzare;
  • Mediu de lucru profesionist și oportunitatea dezvoltării carierei;
  • O industrie interesantă, cu un mediu provocator care te va stimula să crești ca profesionist;
  • Traininguri și cursuri de specialitatea, în funcție de performanța;
  • Activități de teambuilding și diverse evenimente cu scop de sudare și motivare a echipei;

Suntem o companie tanara, cu o viziune clara asupra viitorului si un plan de dezvoltare foarte bine pus la punct. Detinem franciza Legalizeit in partea de sud-est a tarii. In magazinele noastre se gasesc categorii diverse de produse, de la suplimente alimentare si cosmetice bio, pana la consumabile si ustensile pentru pasionatii de fumat. Profesionalismul, disciplina si pasiunea pentru ceea ce facem ne definesc!

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 18 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022