Publicat 03 Mai 2019 | Reactualizat 02 Iun 2019 | Expiră 03 Iun 2019

Consultant Vanzari

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Este timpul sa ne marim echipa!
Suntem in cautare de noi colegi in departamentul de Vanzari. Daca nu ai experienta in domeniu, trebuie sa compensezi prin curiozitate, ambitie si dorinta de a invata rapid lucruri noi.

Ce cautam?
- Absolvent de studii superioare sau student in anii terminali;
- Excelente abilitati de comunicare;
- Atitudine pozitiva, flexibilitate si rezistenta la stres;
- Proactivitate;
- Orientare catre client si foarte mare atentie la detalii;
- Perseverenta/putere de convingere;
- Cunostinte bune de operare pe calculator (Internet, Microsoft Office, email);
- Limba engleza (minim nivel incepator);
- Asumare responsabilitati;
- Timbru vocal placut si usurinta in exprimare;
- O experienta anterioara ca si agent de vanzari constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Ce vei face?

- Procesarea comenzilor online;
- Pregatirea ofertelor pentru flotele auto;
- Preluarea apelurilor telefonice cu scopul de a promova, a convinge si a vinde produsele si serviciile companiei;
- Preluarea cererilor sau a email-urilor si rezolvarea acestora sau redirectionarea catre departamentul dedicat;
- Gestionarea solicitarilor prompt, intr-o maniera satisfacatoare pentru client;
- Inregistrarea corecta si completa a informatiilor/comenzii obtinute in urma apelurilor in aplicatia software interna;
- Propunerea de oferte adaptate pentru nevoile clientilor, pentru a le oferi acestora produsele si serviciile de care au nevoie, oferind numai informatii corecte, concrete si intr-o maniera profesionala;
- Adoptarea unei atitudini pozitive si orientarea catre client;
- Redirectionarea apelurilor telefonice catre departamentul dedicat;
- Respectarea procedurilor si a standardelor de calitate si etica.

Pentru munca si seriozitatea ta, noi iti oferim:
- Un mediu de lucru tanar si competitiv cu reale oportunitati de promovare in functie de performante;
- Pachet salarial fix + bonus in functie de performanta + alte beneficii.

Te asteptam sa aplici pentru a ne intalni la interviu!

Anvelope.ro este un magazin online de anvelope si jante creat si dezvoltat din dorinta de a imbunatati comertul online pe acest sector si de a le oferi clientilor nostri o experienta online placuta si eficienta. Anvelope.ro intelege nevoia unor servicii de calitate in acest sector online si in fiecare zi imbunatatim continuu activitatea si servicile pe care le oferim.

Oferta noastra cuprinde anvelope si jante de la majoritatea producatorilor la un pret accesibil si cu servicii auxiliare special concepute pentru client.

Expirat
Consultant Vanzari  -  Webtrade Marketing S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles