Publicat 22 Nov 2018 | Reactualizat 13 Dec 2018 | Expiră 22 Dec 2018

Consultant vanzari

6 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Vanzari, Confectii / Design vestimentar

Candidatul ideal

- studii: superioare in curs sau finalizate
- cunostinte de fashion retail, de gestionare a bunurilor si valorilor
- cunostinte operare PC si programe de gestiune
- fara antecedente penale
- persoana dinamica, motivata, responsabila
- abilitati de comunicare, experienta in domeniul vanzarilor
- cunoasterea limbii engleze
- caracter sociabil
- prezenta agreabila, voce placuta

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
Responsabilitati:
- promovarea produselor companiei,
- cresterea vanzarilor,
- aplicarea tehnicilor de vanzare, vanzarea produselor,
- intocmirea documentelor specifice activitatii,
- receptia cantitativa si calitativa a produselor
- crearea mediului ambiental necesar vanzarii
- cunoasterea in detaliu a caracteristicilor produselor oferite clientilor spre vanzare
- consilierea clientului in alegerea produsului dorit
- gestionarea stocului de marfa existent si a comenzilor
- mentinerea unei bune imagini de piata a companiei prin respectarea esteticii aspectului propriu si al magazinului.

Beneficii:
- salariu fix motivant
- tichete de masa de 15 lei
- decontarea transportului
- bonus generos din vanzari
- mediu de lucru dinamic, placut
- concediu de odihna 24 zile
- spor pentru lucru in repausul saptamanal

Descrierea companiei

DESCRIEREA COMPANIEI:
Braiconf SA, este liderul pietei producatorilor de confectii usoare din Romania.
Fondata in anul 1950, compania a cunoscut o evolutie ascendenta pozitiva, dezvoltandu-se continuu si diversificandu-si constant gama de produse.
In prezent Braiconf detine 16 magazine proprii, deschise in orasele mari din Romania.
Valorile angajatilor companiei reprezinta munca in echipa, creativitatea, fantezia, profesionalismul si atentia acordata celor mai mici detalii, astfel incat clientii sa fie pe deplin multumiti de produsele si serviciile companiei.
Esti fascinat de lumea modei? Accepti provocarea sa te angajezi la unul dintre Superbrandurile Romaniei?
Iti doresti o cariera intr-un mediu dinamic si in continua dezvoltare, in domeniul confectiilor textile?
Te invitam sa aplici aici si sa descoperi oportunitatile pe care Braiconf le are pentru tine!
Pentru mai multe detalii despre companie viziteaza site-ul nostru: www.braiconf.ro

Consultant vanzari  -  BRAICONF