Publicat 08 Ian 2018 | Expiră 07 Feb 2018

CONSULTANT VANZARI PUBLICATII DE LUX cu LIMBA GERMANA

2 posturi

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba germana

Candidatul ideal

Pentru clientul nostru, agentie elvetiana ce publica editii de lux adresate circuitului diplomatic, cautam CONSULTANTI VANZARI cu LIMBA GERMANA.

Cerinte:

Studii superioare
Foarte bune capacitati de comunicare
Interes si capacitate de a interactiona cu cele mai mari corporatii globale, la cel mai inalt nivel
Analiza contextului geo-politic international si a relatiilor de business generate de acesta
Perseveranta si entuziasm in atingerea obiectivelor
Orientare catre rezultat

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Contactarea prin telefon si apoi e-mail a persoanelor de decizie din cadrul celor mai importante corporatii globale (spre exemplu, Companiile din DAX 30)
Prezentarea ofertei de publicitate in materialele pe care le publica agentia, adresate circuitului diplomatic
Incheierea vanzarii
Servicii post-vanzare: definirea machetei, intermedierea continutului, urmarirea procesului de productie
Mentinerea si actulizarea bazei de date cu potentiali clienti

Suntem o firma de consultanta in domeniul resurselor umane cu sediul in Sibiu, activa in principal in Transilvania si oferim servicii de calitate de recrutare si selectie de personal pentru pozitii de specialisti cu studii superioare, middle management si top management. Prin munca si profesionalismul nostru, prin aprecierea clientilor nostri pentru care am dus la capat proiecte de recrutare de succes ne-am consolidat pozitia pe piata locala de consultanta resurse umane si ne-am castigat un loc de frunte printre companiile de consultanta HR din zona Sibiu.

CONSULTANT VANZARI PUBLICATII DE LUX cu LIMBA GERMANA  -  SC RECRUT'ART SRL