Publicat 13 Feb 2018 | Expiră 15 Mar 2018

CONSULTANT VANZARI PIESE AUTO

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

Experienta in vanzarea pieselor auto

• Cunoasterea programelor de identificare piese auto
• Bune cunostinte de operare PC: Word, Excel, etc.
• Abilitati de organizare, planificare si comunicare , flexibilitate

• Cunostinte contabilitate primara: facturare, constituie un avantaj

Descrierea jobului

• Preia si opereaza comenzile directe, telefonice sau on-line;

• Acorda consultanta tehnica clientilor;

• Identificarea corecta a piesele auto cerute de clienti pe baza cataloagelor si in programele electronice ale furnizorilor;
• Ofera clientilor informatii referitoare la starea de disponibilitate si pretul actualizat al reperelor solicitate;
• Lanseaza comenzi catre furnizori conform solicitarii clientilor;
• Intocmeste si transmite oferte clientilor care transmit cereri de oferta prin e-mail

• Factureaza comenzile de piese auto

• Pregateste coletele si documentele de expeditie

Suntem o echipa tanara ,gata oferim clientilor serviciile si cunostintele noastre din domeniul pieselor auto. Avand o pregatire profesionala vasta suntem capabili sa satisfacem cele mai exigente cerinte ale clientilor nostri. Profesionalismul nostru sustine calitatea activitatii si diversificarea impusa de domeniu. Suntem informati, seriosi si receptivi tuturor solicitarilor.

CONSULTANT VANZARI PIESE AUTO  -  PIESE AUTO ADIANA SRL