Consultant vanzari - Orange (Salariul - 2500 ron)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 2500 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ne mărim echipa de vânzări din Cluj-Napoca, incinta Cora!
Ești o persoană sociabilă, competitivă și îți place să ieși din zona de confort?
Acum, ai oportunitatea să îți dezvolți abilitățile de comunicare, alături de un colectiv tânăr, cu dorința de a evolua.

Cerințe:
Studii medii/superioare
Cunoștințe de operare PC (Microsoft Office)
Bune abilități de comunicare, vânzare și persuasiune
Orientare către rezultate și îndeplinirea obiectivelor de vânzări și încasări lunare
Promptitudine, seriozitate
Persoană veselă, optimistă, plină de energie și în special auto-motivată

Descrierea jobului

Responsabilități
Asigură interfața punctului de lucru cu clienții
Consiliază clienții în vederea alegerii produselor potrivite în funcție de necesitățile acestora
Oferă informații corecte și utile despre produsele sau serviciile promovate
Menține relațiile cu clienții firmei
Comunică cu echipa și superiorii
Abordează telefonic clienții din baza de date cu scopul de a prezenta și a vinde serviciile/produsele companiei
Acordă sprijin și se ocupă de solicitările clienților
Negociază și desigur, finalizează procesul de vânzare
Identifică potențialii clienți
Promovează și vinde serviciile și produsele firmei
Introduce actele procesului de vânzare în programe specifice (facturi, contracte etc)
Încasează facturi și reîncarcă opțiuni de cartele prepay
Gestionează eficient și responsabil stocurile

Beneficii:
Echipă tânără și dinamică
Training-uri și cursuri de specialitate
Program de lucru: full-time, 8h
Posibilitate de avansare în cadrul firmei.
Bonusuri și concursuri periodice;
Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
Publicat 6 mai 2022 Expiră 5 iun. 2022