Consultant Vanzari Magazin

Intend Computer SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cerintele noastre:
- Cunostinte privind echipamentele IT Hardware si a pietei de profil;
- Abilitati cat mai bune de prezentare, negociere si vanzare;
- Abilitati cat mai bune de identificare a nevoilor clientilor;
- Sa fiti o persoana sociabila, cu atitudine motivanta;
- Sa aveti o atitudine proactiva, orientata spre rezolvarea problemelor;
- Cunostinte de limba engleza - nivel mediu.
Reprezinta un avantaj:
- Experienta intr-un post similar in domeniul IT;
- Experienta in vanzari catre clientul final;
- Studii superioare in domeniul IT;
- Alte cursuri de specialitate.

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
- Oferirea de consultanta privind produsele si serviciile companiei pentru satisfacerea optima a nevoilor clientilor;
- Oferirea de informatii, explicatii avizate si sugestii pertinente de alegere a produselor dorite de clienti;
- Mentinerea si monitorizarea relatiilor cu clientii companiei precum si atingerea nivelului de vanzari stabilit;
- Intocmirea si asigurarea gestionarii documentelor specifice magazinului si a incasarilor cu cardul sau in numerar;
- Gestionarea optima si cu strictete a stocului de produse si a monetarului, cu respectarea legislatiei in vigoare.
Oferta noastra:
- Pachet salarial fix plus bonusuri in functie de performanta;
- Contract de munca pe perioada nedeterminata;
- Abonament medical inclus la Regina Maria prin care primesti o serie de servicii medicale si investigatii gratuite;
- Un mediu de lucru placut si dinamic.

Despre noi - Compania si-a inceput activitatea in 1 Martie 1992 avand ca obiect principal de activitate servicii in domeniul echipamentelor de tehnica de calcul si electronice. Din anul 1998 obiectul principal de activitate devine comercializarea de componente pentru calculatoare personale si de asemenea asamblarea si comercializarea sistemelor complete in orice configuratie. Incepand cu anul 2000 activitatea companiei se extinde devenind unul din principalii distribuitori zonali de componente pentru calculatoare, venind astfel in sprijinul firmelor care asambleaza sisteme sau vand componente PC prin magazinele proprii. In acelasi timp ne adresam direct persoanelor fizice prin intermediul magazinului propriu si al magazinului virtual, bucurandu-ne, pe acest segment tinta, de cea mai mare notorietate in Transilvania. Viziunea noastra - Sa fim recunoscuti ca fiind cei mai buni furnizori de produse si servicii din domeniul IT, pe fiecare din pietele pe care le deservim. Sa oferim produse si servicii inovatoare, de inalta calitate, cu eficienta de cost si nedaunatoare mediului natural. Valorile noastre - calitatea, competenta, grija si consideratia fata de oameni; - performanta, inovarea.

Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 5 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.